назад

Клієнти системи БПД проти «Херсонрегіонгазу»: історія кількох перемог

У 2017 році працівники служби «Херсонрегіонгаз» відключили квартиру однієї  новокаховської родини від газопостачання. Мешканців квартири звинуватили у несплаті за спожиті послуги, хоча вони регулярно і повністю розраховувались за газ. Цей прецедент потягнув за собою припинення нарахування субсидії. Люди похилого віку, до того ж у чоловіка інвалідність 1 групи, опинились у скрутному становищі.

Фото надано за згодою клієнтки

Донька пенсіонерів, пані Олена, на підставі довіреності (фото надано за згодою клієнтки), звернулась за допомогою до Новокаховського бюро правової допомоги Каховського місцевого центру з надання БВПД. Призначена адвокатка Ірина Краснова, яка співпрацює з системою БПД, взялася за справу, у якій позивачем була жінка. Розпочалась судова тяганина, потрібно було довести протиправність дій та рішень постачальників послуг.

На жаль, такі справи не розглядаються швидко. На кожному засіданні суду відбувалась справжня битва за справедливість. Через досить тривалий час Ірина Краснова домоглась вирішення спору на користь хазяйки квартири. Дії «Херсонрегіонгазу» щодо відключення квартири від газопостачання, суд  визнав протиправними.

Таке рішення підтримав і Верховний Суд України: https://reyestr.court.gov.ua/Review/72450219

У 2018 році пані Олена знову звернулась за правової допомогою до Новокаховського бюро правової допомоги в інтересах своїх батьків. Наполягала на відшкодуванні матеріальної та моральної шкоди, завданої діями представників газової служби. Жінка вірила у перемогу, цю віру підтримувало попереднє судове рішення.

Для надання пані Олені безоплатної вторинної правової допомоги  Каховським місцевим центром було призначено адвокатку Тетяну Калімбет, яка підготувала нову позовну заяву до суду про стягнення матеріальної та моральної шкоди, заподіяної протиправними діями ТОВ «Херсонрегіонгаз».

Клієнтка визначилась із розміром відшкодування за незаконне відключення від мережі газопостачання в період з 13 березня 2017 року по 23 травня 2017 року та завдання майнової і моральної шкоди.

Судом були частково задоволені претензії до ТОВ «Херсонрегіонгаз», на користь пенсіонерки було стягнуто 25 тисяч гривень: https://reyestr.court.gov.ua/Review/89501275

Від незаконних дій підприємства постраждав і чоловік пані Олени. Постійні стреси, в період, коли родина сиділа без газу та тепла, призвели до того, що стан здоров’я пенсіонера суттєво погіршився.

Фото надано за згодою клієнтки

Безкінечні та безрезультатні переговори зі спеціалістами газової служби, психоемоційне навантаження, погіршили і без того поганий стан здоров’я мешканця холодної квартири. Він переніс інсульт, перехворів на коронавірус. У людини майже не залишилось сил боротися за справедливість. Однак, за порадою дружини та небайдужих людей, чоловік також вирішив звернутися до Новокаховського бюро правової допомоги. Йому була призначена адвокатка Ірина Краснова.

Після ретельного вивчення обставин справи та збирання необхідних доказів, тривалого листування, адвокатка подала до суду в інтересах хазяїна квартири позовну заяву про стягнення матеріальної та моральної шкоди, заподіяної протиправним діями ТОВ «Херсонрегіонгаз». Рішенням суду, яке залишено без змін всіма судовими інстанціями, позовні вимоги було задоволено частково. Газове підприємство наразі повинно відшкодувати завдані моральні збитки голові родини також: https://reyestr.court.gov.ua/Review/97130114

Чоловіку виплатять 8 тисяч гривень, жінці – 25 тисяч гривень – непогана компенсація від газової служби за помилку та неякісне обслуговування. Завдяки блискучій роботі адвокаток, які співпрацюють з системи безоплатної правової допомоги у Херсонській області, компанія-монополіст отримала гарний урок. Відповідальність, професіоналізм, законність та гнучкий підхід в роботі адвокаток Тетяни Калімбет та Ірини Краснової допомогли вкотре виграти справи, які, на перший погляд, не мали надій на перемогу.

Ці успішні кейси – нагадування людям, що за потреби необхідно звертатися до системи БПД – там їм допоможуть. Дізнайтеся більше про надання безоплатної правової допомоги можна за посиланням.