назад

Бердянський адвокат захистив права родини ВПО на заняття підприємницькою діяльністю

Військові події на сході країни змусили подружжя Маненко (прізвище змінено) переїхати до міста Бердянська. Зіштовхнувшись з труднощами й реаліями життя внутрішньо переміщених осіб, родина Маненко не розгубилася й навпаки розгорнула актину громадську роботу, відкрила власний бізнес й почала максимально підтримувати соціальні проекти, спрямовані на покращення становища ВПО та інших вразливих й незахищених мешканців міста. За короткий проміжок часу, подружжя Маненко стали відомими в місті меценатами й філантропами, а їх кав’ярня була визнана соціально відповідальним бізнесом.

Неприємності в родині Маненко почались у липні 2018 року, коли до їх закладу з перевіркою навідався інспектор праці Головного управління Держпраці у Запорізькій області. За результатами інспекційного відвідування, були виявлені порушення законодавства про працю, а саме допуск до роботи співробітників з якими не було оформлено трудових відносин. Результатом зазначеної перевірки стало складення адміністративного протоколу за скоєне правопорушення передбаченого ч.3 ст.41 Кодексу України про адміністративне правопорушення.

Окремо слід зазначити, що перевірка відбулась з порушенням норм чинного законодавства, а в акті інспекційного відвідування (невиїзного інспектування) містилась неправдива й спотворена інформація. Зазначені факти стали підставою для закриття провадження по справі, щодо притягнення подружжя Маненко до адміністративної відповідальності у зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення (справа №310/7586/18).

Згодом, родина дізналася, що посадовими особами ГУ Держпраці у Запорізькій області була винесена постанова про накладення штрафу у розмірі 111690,00 гривень. Зазначена інформація стала відомою вже після відкриття виконавчого провадження по справі.

Намагаючись відстояти порушене право, родина Маненко звернулася за допомогою до Бердянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Працівниками Бердянського місцевого центру були з’ясовані всі обставини справи, прийнято звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги та дорученням № 107 від 02.05.2019 року призначено адвоката Амельченко Дем’яна Дем’яновича для оскарження постанови Головного Управління Держпраці у Запорізькій області.

Кваліфікований підхід Дем’яна Дем’яновича  до складення адміністративного позову, стосовно зазначеного питання дав успішний та позитивний результат. Адвокатом було доведено, що відповідачем була фактично застосована подвійна юридична відповідальність, що є кричущим порушенням. Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 20 серпня 2019 року (справа №:280/2340/19) адміністративний позов, щодо оскарження  постанови про накладення штрафу на родину Маненко задоволено в повному обсязі.

Додатково нагадуємо, звернутися за допомогою до установ системи безоплатної правової допомоги можна за наступними адресами:

  • Бердянський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги  –  м. Бердянськ, вул. Свободи, 115/ 8,  тел. (06153) 4-89-42,

скайп: berdyansk_center, ел.адреса:  [email protected] zp.ua

  • Постійнодіючий дистанційний пункт доступу до безоплатної правової допомоги Бердянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги – м. Бердянськ, вул. Шмідта, 20, тел. (06153) 4-45-35,  скайп: berdyansk_center, ел.адреса:   [email protected]
  • Гуляйпільське бюро правової допомоги – м. Гуляйполе, вул. Соборна, 103, тел.: (06145) 4-25-14, [email protected]
  • Пологівське бюро правової допомоги –  м. Пологи, пров. Некрасова, 2,  тел.: (06165) 2-21-25,  [email protected]
  • Приморське бюро правової допомоги – м. Приморськ, вул. Центральна, 26, тел.: (06123) 7-45-14,  [email protected]
  • Більмацьке бюро правової допомоги – смт Більмак, вул. Запорізька, 28-а,тел.: (06147) 2-20-74, [email protected]
  • Чернігівське бюро правової допомоги – смт Чернігівка, вул. Соборна, 448, тел.: (06140) 9-11-97,  [email protected]

А також єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги:

0-800-213-103 (діє цілодобово і безкоштовно).