назад

Безпідставність обвинувачення у зловживанні службовим становищем

Нерідко соціальні стереотипи стосовно службових осіб провокують упереджене ставлення до них.

Так відбулося і з Олександром, якого звинуватили  у тому, що він, будучи службовою особою та зловживаючи своїм становищем, видав завідомо неправдивий офіційний документ та розтратив чуже майно, яке перебувало у його віданні, а саме видав завідомо неправдиву постанову про скасування постанови слідчого щодо визнання автомобіля марки «Bentley» речовим доказом та повернення такого майна законному володільцю.

На виконання вищевказаної постанови автомобіль, який ввірений працівникам ДАІ та переданий на відповідне зберігання, видано особі, яка, нібито, не є власником та законним володільцем транспортного засобу.

Задля встановлення істини, захисту своєї честі та уникнення неправомірного покарання Олександр звернувся до суду для забезпечення йому захисника за призначенням Регіональним центром з надання БВПД у Київській області з посиланням на відсутність коштів на оплату захисника. Відстоював інтереси чоловіка адвокат центру  Дмитро Титаренко.

У судовому засіданні захисник наполягав, що стороною обвинувачення не доведений факт дії Олександра саме всупереч інтересам служби, а тому заперечував проти задоволення позовних вимог.

Адвокат довів що матеріали вказаного кримінального провадження не містили будь-яких належних та об’єктивних відомостей, що автомобіль є знаряддям вчинення кримінального правопорушення.

 «Доводи обвинувачення не знайшли свого об`єктивного підтвердження, ґрунтуються на припущеннях та на доказах, здобутих з грубим порушенням вимог кримінального процесуального закону, які не відповідають критеріям допустимості і законності», – зазначив Дмитро Титаренко.

Завдяки діям адвоката Бориспільський міськрайонний суд    визнав Олександра невинуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 191 КК та ч.1 ст. 366 КК України, та виправдав у зв’язку з відсутністю в його діянні складу кримінального правопорушення.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень:

https://reyestr.court.gov.ua/Review/97987735