назад

Через помилки та розбіжності в документах чоловік не міг отримати пенсію

Розбіжності в написанні даних у паспорті, трудовій книжці та довідках заважали жителю Березівського району отримати пенсію по інвалідності.

Чоловік змушений був звернутися до суду для встановлення юридичного факту належності документів, оскільки без цього реалізувати належне йому право на пенсію не представлялося можливим.

Для вирішення проблеми він звернувся до Березівського бюро правової допомоги.

Пан Віталій звернувся до пенсійного фонду з метою призначення пенсії по інвалідності. Однак в ході попереднього розгляду поданих документів у паспорті та трудовій книжці виявлено розбіжності в написанні дати народження, а в архівних довідках колгоспу, що підтверджують факт роботи та отримання заробітної плати, допущено помилку у написанні прізвища чоловіка. Все це стало перешкодою у призначенні пенсії», – розповідає начальниця бюро правової допомоги Інна Гаврилович.

Відповідно до п. 7 Постанови Пленуму ВСУ N 5 від 31.03.95 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину, для оформлення права на пенсію в зв’язку із втратою годувальника.

Інна Гаврилович склала до суду заяву про встановлення факту належності правовстановлюючого документу.

В обґрунтуванні вимог юристка зазначила, що розбіжності виникли через неправильний переклад з російської мови на українську та додала в якості доказів свідоцтво про народження чоловіка, паспорт громадянина України, посвідчення інваліда, трудову книжку та архівні довідки.

В результаті суд дійшов висновку, що трудова книжка належить саме пану Віталію та задовольнив вимоги в повному обсязі.

З рішенням суду можна ознайомитися тут.