назад

Чергову судову «битву» за пенсію виграно!

Наталя Григорівна, особа з інвалідністю, зайнялась оформленням пенсії за віком. Ця пенсія мала бути більшою, ніж пенсія з інвалідності, що могло стати непоганою підтримкою для людини похилого віку.

Для підтвердження свого стажу пані Наталя надала до пенсійного фонду архівні довідки. Але, як виявилось, у паспортних даних жінки та в отриманій нею архівній довідці містились розбіжності в написанні ім’я та по батькові. Згідно з документами архівного фонду колгоспу імені Тельмана, КСП Маяк, розрахунково-платіжними відомостями колгоспників з нарахування заробітної плати за 1992-1996 роки пані Наталя значиться: у 1992-1994 роках як Іванова «Нат Гр.», в  1995 році – як Іванова «Нат.Г.», у 1996 році – як Іванова «Н.Г.». Працівники Пенсійного фонду у призначенні пенсії відмовили, пославшись на розбіжності в написанні ініціалів в архівних довідках.

Тож на пані Наталю очікував судовий процес для встановлення юридичного факту того, що архівні довідки стосуються саме її і підтверджують стаж роботи. У суді треба було доводити, що Н.Г., Нат.Г., Нат.Гр. – це ініціали Іванової Наталі Григорівни.

Тому пані Наталя звернулась до Софіївського бюро правової допомоги. Фахівчиня бюро Таїса Мішура склала позовну заяву  і в травні 2020 року позовні вимоги її клієнтки було задоволено повністю. Тобто суд підтвердив факт належності Наталі Георгіївні архівних довідок,  виданих  Софіївським  районним трудовим архівом. Рішення суду набрало законної сили у серпні, а вже зараз клієнтка бюро оформила належну пенсію за віком.