назад

Чи потрібна самоізоляція після перетину КПВВ

16 червня 2021 року постановою Кабінету Міністрів України № 611 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» внесено зміни до постанови Уряду від 9 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі – постанова), відповідно до яких з 17 червня 2021 року на території України встановлюється «зелений» рівень епідемічної небезпеки.

На сьогодні особи, які прибувають з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, не підлягають самоізоляції, оскільки на території України встановлено «зелений» рівень епідемічної небезпеки. Детальніше розповідають фахівці Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Так, підпунктом 4 пункту 7 постанови передбачено, що самоізоляції підлягають, у тому числі особи, які прибувають з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, крім:

періоду, коли на території України встановлено «зелений» рівень епідемічної небезпеки;

осіб, які не досягли 12 років;

працівників представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні;

учасників зовнішнього незалежного оцінювання;

осіб, які мають намір вступити до закладів освіти, в тому числі на курси (відділення) з підготовки до вступу до державних закладів вищої освіти, розташованих на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі;

здобувачів освіти, які навчаються в закладах освіти, розташованих на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі;

одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників, інших законних представників чи інших осіб, уповноважених одним із батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників, які супроводжують осіб, зазначених в абзацах четвертому – шостому цього підпункту;

громадян України, які бажають здійснити вакцинацію від COVID-19 на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі, за умови пред’явлення запрошення на вакцинацію з унікальним ідентифікатором;

осіб, які мають документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними Всесвітньою організацією охорони здоров’я (далі – ВООЗ) до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях (далі – документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації).

Особа, яка підлягає самоізоляції у зв’язку з перетинанням контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них, зобов’язана встановити та активувати мобільний додаток системи «Вдома». У разі неможливості встановлення такого мобільного додатка особа підлягає обсервації.

Самоізоляція, обсервація особи у зв’язку з прибуттям з тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя припиняється в разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, який проведено після перетинання контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них.

Слід нагадати, що документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 повинен підтверджувати отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях. Станом на 16 червня 2021 року до відповідного переліку вакцин не включена вакцина «Sputnik V», а тому документ про імунізацію даною вакциною не є підставою для перетину як державного кордону України, так і контрольного пункту в’їзду-виїзду з тимчасово окупованих територій України.

На даний час до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях вакцин від Covid-2019 належать такі вакцини (https://extranet.who.int/pqweb/sites/default/files/documents/Status_of_COVID-19_Vaccines_within_WHO_EUL-PQ_evaluation_process-16June2021_Final.pdf):

  • BNT162b2/COMIRNATY Tozinameran (INN) виробництва Pfizer/BioNTech (зареєстровано в Україні під назвою КОМІРНАТІ);
  • AZD1222 виробництва AstraZeneca/Oxford (зареєстровано в Україні під назвою АСТРАЗЕНЕКА);
  • Covishield (ChAdOx1_nCoV-19) виробництва Serum Institute of India Oxford (зареєстровано в Україні під назвою КОВІШЕЛД);
  • COV2.S виробництва Janssen;
  • mRNA-1273 виробництва Moderna;
  • SARS-CoV-2 Vaccine (Vero Cell), Inactivated (lnCoV) виробництва Sinopharm/BIBP;
  • SARS-CoV-2 Vaccine (Vero Cell), Inactivated виробництва Sinovac (зареєстровано в Україні під назвою КОРОНАВАК).

Додатково можна переглянути роз’яснення Державної прикордонної служби України з цього питання за посиланням: https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-kordonuadminmezhilinii-zitknennya-v-umovah-karantinu/.