назад

Для забезпечення інтересів дитини суд позбавив батьківських прав горе-батька

Позбавлення батьківських прав є крайнім заходом впливу на батьків, які недобросовісно виконують свої обов’язки із виховання та утримання дитини. Завдяки адвокату Івану Козаку клієнтка Старокостянтинівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги змогла довести у суді, що позбавлення батьківських прав колишнього чоловіка відповідатиме якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.  

Юристам місцевого центру клієнтка розповіла, що фактично вони з чоловіком розійшлися та припинили спільно проживати ще до народження доньки. Батько не спілкується з дитиною та не бере ніякої участі у її житті. Бачив татусь доньку лише на початку листопада 2015 року, коли дівчинці виповнився один тиждень, щоб надати згоду на реєстрацію її місця проживання разом з матір’ю. Він не допомагає колишній дружині з вихованням, не цікавиться проблемами дитини, не вітає доньку з днем народження, забуває вчасно сплачувати аліменти. При цьому ніхто не чинить йому перешкод в спілкуванні з дитиною.

Зважаючи на таку байдужість батька, клієнта вирішила звернутися до суду з позовом про позбавлення батьківських прав. Надавати правову допомогу в цій справі у місцевому центрі доручили адвокату Івану Козаку.

«Процедура позбавлення батьківських прав досить складна, однак позитивне судове рішення  захистить інтереси дитини в майбутньому. Окрім самого батька, таке рішення не обмежуватиме нічиїх прав. Батько втратить право голосу у вирішенні таких питань, як виїзд дитини за кордон, зміна місця її реєстрації тощо. Дитина виросте, у неї не буде обов’язку утримувати горе-батька, якщо той потребуватиме матеріальної допомоги. А от обов’язок батька утримувати дитину та платити аліменти нікуди не зникне», – пояснює адвокат.

Зібравши усі необхідні аргументи, Іван Козак підготував позовну заяву до суду. Після дослідження документів у суду не залишилося жодних сумнівів у доцільності позбавлення чоловіка батьківських прав. Під час розгляду справи батько не приходив на судові засідання, не подавав заперечення на позов.

Тож заочним рішенням Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області від 29 січня 2021 року відповідача позбавлено батьківських прав. Рішення набрало законної сили, в апеляційному порядку його ніхто не оскаржував.

Справа №683/2595/20