назад

До Коломийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася клієнтка, яка бажала поновити свого сина у цивільній дієздатності

Підготовка заяви та представництво інтересів клієнтки здійснювалося заступником начальника відділу правопросвітництва та надання правової допомоги Коломийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги – Боб’яком Максимом Юрійовичем. Під час слухання справи вдалося довести, що син клієнтки, якого раніше було визнано недієздатним, усвідомлює свої дії та може керувати ними.

Як наслідок, Коломийським міськрайонним судом Івано-Франківської області скасовано рішення суду про визнання чоловіка недієздатним через хронічний стійкий психічний розлад та поновлено його цивільну дієздатність.

 

Хронологія подій та розгляду справи:

  1. До Коломийського місцевого центру з надання БВПД звернулась громадянка Б задля представництва її інтересів у суді в якості заявниці за заявою щодо поновлення цивільної дієздатності її сина. Заінтересованою особою у даній справі виступав виконавчий комітет Коломийської міської ради. Варто зазначити, що розгляд цієї справи відбувався за участі присяжних.
  2. Представником заявниці доведено, що психічний стан сина дозволяє йому усвідомлювати свої дії та керувати ними.
  3. Судом встановлено, що рішенням Коломийського міськрайонного суду громадянина В визнано недієздатним через хронічний стійкий психічний розлад. Він мав часті епілептичні напади після яких в період двох-трьох днів не усвідомлював своїх дій і не міг керувати ними. Опікуном призначено його матір. Однак, стан здоров’я чоловіка значно покращився. Як наслідок, він здатний приймати рішення та усвідомлювати їх значення.
  4. Суд, аналізуючи доводи заявниці та матеріали справи в сукупності дійшов висновку, що заява підлягає задоволенню.
  5. 16 квітня 2020 року Коломийським міськрайонним судом Івано-Франківської області було винесено рішення, котрим заяву задоволено та поновлено цивільну дієздатність громадянина В .

 

 

До Коломийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся клієнт, який бажав успадкувати майно після смерті свого батька. Нотаріусом було видано постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії, у зв’язку з тим, що частки померлого голови колгоспного двору та інших його членів у майні колгоспного двору не виділено.

Підготовка позовної заяви та представництво інтересів клієнта у суді здійснювалася на підставі доручення Коломийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги – адвокатом Левкуном Дмитром Дмитровичем.

Коломийським міськрайонним судом Івано-Франківської області було винесено рішення на користь клієнта системи БВПД та визнано за ним право власності на житловий будинок та господарські будівлі і споруди.