назад

SMS-повідомлення з погрозами від колишнього співмешканця є однією з підстав для застосування обмежувального припису

Обмежувальний припис стосовно кривдника є одним із заходів, покликаних протидіяти домашньому насильству. Даний правовий регулятор, спрямований на забезпечення безпеки постраждалої особи, успішно застосовується у юридичній практиці уже впродовж майже трьох років. Адвокати, які співпрацюють із системою безоплатної правової допомоги, забезпечують право на захист громадян потерпілих від домашнього насильства.

До Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги  звернулася пані Ольга, котра розповіла про непоодинокі випадки погроз зі сторони колишнього співмешканця.  Через це чоловіка неодноразово було притягнено до адміністративної відповідальності. Проте, не зважаючи на застосовані до нього заходи впливу, він продовжував вчиняти щодо жінки психологічне насильство, в результаті чого вона змушена виходити на вулицю в супроводі інших осіб.

Для захисту прав у суді жінці було призначено адвоката, який співпрацює з системою БПД, Романа Горблюка.

 

«Зважаючи на вид насильства, яке застосовувалось кривдником, ця справа є специфічною і дещо відрізняється від інших аналогічних справ, пов’язаних з домашнім насильством. Адже після припинення відносин між особами, які спільно проживали однією сім’єю, але не перебували у шлюбі між собою, кривдник не полишав у спокої свою колишню співмешканку. Через те, що жінка вирішила припинити з ним стосунки, чоловік з помсти переслідував її на вулиці, підстерігав біля власного будинку, застосовував фізичні погрози та ображав нецензурними словами, у тому числі через засоби зв’язку. І це відбувалось постійно. Фактично, кривдник не давав жінці спокійно жити», – розповідає адвокат Роман Горблюк.

Адвокат підготував та подав до суду позовну заяву про видачу обмежувального припису.

Проаналізувавши докази (судові постанови про притягнення чоловіка до адміністративної відповідальності за хуліганські дії, в тому числі в стані алкогольного сп`яніння, відносно своєї колишньої співмешканки, роздруківки  його SMS-повідомлень з погрозами та образами), суд прийшов до висновку про доведеність факту заподіяння систематичного психологічного насильства щодо пані Ольги.

7 жовтня 2020 року Ковельський міськрайонний суд заяву про видачу обмежувального припису задовольнив повністю. Заборонив колишньому співмешканцю наближатись до житлового будинку пані Ольги на відстань ближче, ніж 100 метрів, а також особисто і через третіх осіб розшукувати жінку, переслідувати її та в будь який спосіб спілкуватись з нею та її малолітньою дитиною, в тому числі за допомогою всіх мереж телефонних операторів.

Обмежувальний припис виданий строком на 4 місяці.

Ознайомитись із рішенням суду можна за лінком https://reyestr.court.gov.ua/Review/92098050посиланням.