назад

Допомогли буковинцю повернути право розпоряджатися майном

Зареєструвати людину за певною адресою – нескладно, а от виписати часто без суду просто не можливо. З такою проблемою до Вижницького місцевого центру з надання БВПД звернувся пан Ігор.

Чоловік розповів, що у нього помер син Степан. Оскільки інших спадкоємців не було, батько успадкував його житловий дачний будинок, який колись придбав сину. Також Пан Ігор оформив і право власності на нерухомість. Однак ще за життя сина в будинку зареєструвалася пані Олена, як співмешканка. Там вона мешкала всього декілька днів, а відразу після смерті Степана добровільно залишила будинок та переїхала в інше місце проживання. Пан Ігор кілька разів пропонував Олені добровільно звернутися із заявою про зняття з місця проживання, однак жінка цього не зробила. Тому чоловік змушений був звернутися до суду.

У центрі безоплатної правової допомоги панові Ігорю призначили адвоката Володимира Клима. Він підготував судовий позов до громадянки Олени і просив визнати її такою, що втратила право на користування житловим будинком і перешкоджає розпоряджатися майном його власнику – пану Ігорю на свій розсуд. При складанні позовної заяви Володимир Клим керувався ст.ст. 71,72,163,167-169,191 ЖК України, ст.7 Закону України «Про свободу та вільний вибір місця проживання», ст.ст. 16,317,319,383 Цивільного кодексу України, ст.ст. 4, п.10 ч.3 ст.175, 174-177,184 ЦПК України.

Вижницький районний суд позовні вимоги задовольнив.

Справа № 713/605/21

Коментує адвокат Володимир Клим, який співпрацює з системою БПД:

Які права власника житлового приміщення?

Відповідно до ст. 319 Цивільного кодексу України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Він має право вчиняти щодо всього майна будь-які дії, які не суперечать закону. Обмеження чи втручання у право власника можливе лише з підстав, передбачених Законом. Також власник має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

Що може бути підставою для визнання особи такою, що втратила право користування житловим будинком?

Насамперед враховують причини її відсутності. Підставою для визнання особи такою, що втратила право користування житловим будинком, може бути свідома поведінка цієї особи, яка свідчить про втрату її інтересу до житлового приміщення.