назад

Дозвіл на шлюб для неповнолітньої: як фахівчиня системи БПД Житомирщини допомогла закоханим одружитись

В Україні одружитись можуть чоловік та жінка, які досягли шлюбного віку, тобто 18 років. Законодавчо передбачено, що суд може надати право на укладення шлюбу особі, яка досягла 16 років, якщо це відповідає її інтересам. Але у такому випадку необхідно звернутись із заявою до суду. Як фахівці системи безоплатної правової допомоги Житомирщини допомагають молодим закоханим створити сім’ю читайте у нашому матеріалі.

До Житомирського місцевого центру з надання БВПД звернулась Оксана Богдан (ім’я та прізвище змінені з етичних міркувань, – прим. автора). Жінка розповіла, що її донька Катерина, якій виповнилось 17 завагітніла. Хлопець з яким вона зустрічалась, хоче з нею одружитись. Але під час звернення працівники ДРАЦСу відмовились приймати заяву, та пояснили, що для вирішення питання їм варто звернутись до суду з відповідною заявою.

Дівчина звернулась до Житомирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі місцевий центр). Фахівчиня місцевого центру Ірина Котвицька допомогла Катерині скласти заяву до суду. На обґрунтування позову Ірина Котвицька вказала, що на момент звернення до суду, заявниці вже виповнилось 17 років, батьки проти укладення шлюбу не заперечували, а також основна увага акцентувалась на тому, що заявниця вже була вагітною. Зазначені обставини стверджувались довідкою про вагітність та документами, які посвідчували особу (паспорт громадянина України)

Суд, розглянувши дану заяву, виніс рішення, яким повністю задовольнив вимогу заявниці.

Після отриманого рішення молодята подали заяву у ДРАЦС та згодом одружились.

Довідково:

Шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років (стаття 22 СК України).

За заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам (стаття 23 СК України).