назад

Дитина буде жити з матір’ю: як адвокат системи БПД допоміг у справі про відібрання дитини

До Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась пані Ірина, жінка розповіла, що орган опіки та піклування звернувся до суду з позовом в якому просить відібрати її малолітню доньку, але не позбавляти її батьківських прав.

Орган опіки посилався на те, що жінка не має постійного місця проживання, водить до садочку дитину в брудному одязі та що дитини постійно забирають чужі люди.

Допомогти пані Ірині призначили адвоката Олега Яремчука, який співпрацює із системою БПД . Проаналізувавши суть справи Олег Яремчук взявся представляти інтереси клієнтки у суді. Під час судового засідання були допитані свідки, а також сама пані Ірина. Жінка розповіла, що у неї був складний період у житті, але вона виховувала та забезпечувала доньку. Коли дівчинка потрапила до лікарні відвідувала її. Пані Ірина знайшла житло та роботу для того щоб утримувати дитину.

Варто пам’ятати, що відібрання дитини від батьків або одного з них, не позбавляючи їх батьківських прав, здійснюється у випадках, якщо останні: ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або  забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти; жорстко поводяться з дитиною; є хронічними алкоголіками або наркоманами; вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва, -підкреслив адвокат Олег Яремчук.

Згодом суд врахувавши всі обставини справи не погодився із органом опіки та піклування та не встановив свідомого нехтування та ухилення пані Іриною від виконання своїх батьківських обов’язків. У задоволенні позовних вимог органу опіки та піклування відмовили, а пані Ірина залишилась із своєю донькою завдяки вдалій та професіональній роботі адвоката Олега Яремчука.

З повним текстом рішення ви можете ознайомитись за посиланням:

https://reyestr.court.gov.ua/Review/95161557