назад

Фахівчиня Бюро разом з адвокатом відстояли право громадян на справедливий поділ земельної ділянки

Земельні та пов’язані із ними правовідносини, досить часто є предметом звернень до Бердянського місцевого центру. Анонсоване відкриття ринку землі та можливість вільного розпорядження земельними ділянками стали приводом для багатьох громадян більш активно та жваво вирішувати проблемні питання, пов’язані із землею. На допомогу, у вирішені зазначених питань, досить часто приходять саме фахівці Місцевого центру.

Наприкінці весни минулого року, пані Лідія та пані Ніна звернулися до фахівців відділу  «Гуляйпільське бюро правової допомоги» Бердянського місцевого центру за допомогою у поділі земельної ділянки та  виділення в натурі кожному співвласнику частки земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Суть питання полягала в наступному. Свого часу, пані Лідія та Ніна успадкували та стали співвласниками земельної ділянки площею 5,6022 га, розташованої на території Воздвижівської сільської ради  Гуляйпільського району Запорізької області. Зазначена земельна ділянка перебувала у їх спільній частковій власності, при цьому частки у праві спільної часткової власності були різні: так, частка пані Ніни становила 5/6 часток від 1/2 частки земельної ділянки, частка пані Лідії  становила 1/6 часток від 1/2 частки земельної ділянки. Власницею іншої частини даної земельної ділянки була пані Тамара, якій належала  1/2 частки земельної ділянки.

Неодноразово, пані Лідія та пані Ніна намагалися вирішити питання про поділ земельної ділянки в позасудовому порядку. З метою добровільного поділу земельної ділянки заявниці пропонували пані Тамарі прибути до нотаріальної контори для укладення, відповідно до закону, договору про поділ земельної ділянки. Нажаль, пані Тамара до нотаріуса для укладення договору не з’явилась, у зв’язку з чим, вирішення зазначеного питання стало можливим лише за допомогою звернення до суду.

Наказами Бердянського місцевого центру №128/195-зв від 24.04.2019 та №177/261-зв від 31.05.2019, для надання безоплатної вторинної правової допомоги пані Ніні та пані Лідії була призначена заступниця начальника відділу «Гуляйпільське бюро правової допомоги» Ольга Куторницька.

Досконало вивчивши суть питання та маючи на руках відповідні документи, Ольга Куторницька склала та спрямувала до суду позовні заяви щодо виділу земельної ділянки. Слід зазначити, що фахівчиня Місцевого центру правильно та точно обчислила та вирахувала частки кожного власника спільної земельної ділянки.

У зв’язку з тим, що справа, відповідно до ухвали суду, підлягала розгляду в порядку загального позовного провадження, Місцевим центром була здійснена заміна та, відповідно до доручень №156 від 18.07.2019 та №157 від 18.07.2019 для надання безоплатної вторинної правової допомоги призначено адвоката Олександра Яковенко.

З метою досягнення бажаного результату, адвокатом були уточнені позовні вимоги, які в кінцевому результаті були повністю задоволені Гуляйпільським районним судом Запорізької області (справа № 315/851/19). Пані Ніна та пані Лідія для вільного та повноцінного розпорядження власними майном отримали виділені в натурі частки земельної ділянки.

Додатково нагадуємо, звернутися за допомогою до установ системи безоплатної правової допомоги можна за наступними адресами:

  • Бердянський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги  –  м. Бердянськ, вул. Свободи, 115/ 8,  тел. (06153) 4-89-42,

скайп: berdyansk_center, ел.адреса:  [email protected] zp.ua

  • Постійнодіючий дистанційний пункт доступу до безоплатної правової допомоги Бердянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги – м. Бердянськ, вул. Шмідта, 20, тел. (06153) 4-45-35,  скайп: berdyansk_center, ел.адреса:   [email protected]
  • Гуляйпільське бюро правової допомоги – м. Гуляйполе, вул. Соборна, 103, тел.: (06145) 4-25-14, [email protected]
  • Пологівське бюро правової допомоги –  м. Пологи, пров. Некрасова, 2,  тел.: (06165) 2-21-25,  [email protected]
  • Приморське бюро правової допомоги – м. Приморськ, вул. Центральна, 26, тел.: (06123) 7-45-14,  [email protected]
  • Більмацьке бюро правової допомоги – смт Більмак, вул. Запорізька, 28-а,тел.: (06147) 2-20-54, [email protected]
  • Чернігівське бюро правової допомоги – смт Чернігівка, вул. Соборна, 448, тел.: (06140) 9-11-97,  [email protected]

А також єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги:

0-800-213-103 (діє цілодобово і безкоштовно).