назад

Фахівчиня Луцького місцевого центру допомогла військовослужбовцю відстояти право на перерахунок пенсії

До Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – Луцький місцевий центр) звернувся громадянин К. (категорія: ветерани та учасники бойових дій) для надання безоплатної вторинної правової допомоги у справі про зобов’язання управління Пенсійного Фонду України здійснити перерахунок та виплату пенсії. Луцьким місцевим центром прийнято рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги громадянину К. та призначено начальника відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Ганну Савчук для представництва інтересів клієнта в суді.

До Волинського окружного адміністративного суду звернувся громадянин К. з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі – відповідач, ГУ ДФС у Волинській області) про визнання протиправними дій щодо відмови у перерахунку пенсії військовослужбовця, зобов`язання здійснити перерахунок та виплату (з урахуванням виплачених сум) пенсії з 01 січня 2018 року у розмірі 90 % відповідних сум грошового забезпечення.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач є пенсіонером органів внутрішніх справ України та отримує пенсію за вислугу років. З січня 2008 року в зв`язку із зміною умов грошового забезпечення проведено перерахунок пенсії громадянина К. Згідно розрахунків проведених Пенсійним фондом України основний розмір пенсії позивача становить 90 процентів грошового забезпечення. У квітні 2018 року на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 103, відповідач здійснив перерахунок пенсії позивача, зменшивши її основний розмір з 90 до 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення. Позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок та виплату пенсії, з урахуванням розміру 90 процентів відповідної суми грошового забезпечення. Проте ГУ ПФУ у Волинській області повідомило про те, що перерахунок його пенсії з урахуванням 70 процентів грошового забезпечення здійснено за чинною редакцією статті 13 Закону №2262-XII. Громадянин К. вважає, що такими діями суб`єкт владних повноважень протиправно порушив його конституційні права і інтереси на соціальний захист.

Фахівчиня Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги підтримала у позовній заяві вимоги громадянина К., вказавши, що при перерахунку його пенсії має застосовуватися норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, зміни до Закону № 2262-ХІІ щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 70 процентів від сум грошового забезпечення, на які посилався при відмові у перерахунку відповідач, не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії, оскільки процедура призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення.

Волинським окружним адміністративним судом дану справу визнано типовою та провадження у ній зупинено до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі № 240/5401/18 про визнання дій протиправними, зобов`язання здійснити перерахунок та виплату пенсії.

Після поновлення справи, дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити повністю.