назад

Фахівчиня системи БПД Волині допомогла клієнту встановити факт батьківства

До Локачинського бюро правової допомоги Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся пан Євгеній із проханням допомогти йому встановити факт батьківства.

Під час спілкування з чоловіком було встановлено, що він тривалий час живе з жінкою у цивільному шлюбі. Незважаючи на те, що цивільна дружина перебувала у офіційному шлюбі з іншим чоловіком, у них народився спільний син. На час народження дитини шлюб між цивільною дружиною та її офіційним чоловіком не було розірвано та був втрачений зв’язок між ними. Відтак, проведення процедури визнання батьківства через органи ДРАЦС було не можливим. Реєстрація народження дитини була проведена відповідно до вимог чинного законодавства (реєстрація дитини у подружжя, яке перебуває у законному шлюбі), тобто у свідоцтві про народження дитини вказано батьком офіційного чоловіка жінки.

Щоб переконатися у батьківстві клієнт провів генетичну експертизу відносно свого батьківства щодо дитини, яка й підтвердила вірогідність його батьківства на 99,9%.

Вивчивши всі матеріали справи, юристка Локачинського бюро правової допомоги Алла Рибка підготувала позовну заяву про визнання батьківства, яку подала до Локачинського районного суду Волинської області. Для позову було зібрано необхідні докази, що свідчать про спільне проживання матері і батька дитини, висновок генетичної експертизи, яка підтверджувала факт батьківства.

За результатами розгляду справи, суд вирішив позовні вимоги клієнта задовольнити повністю.

Рішення суду – за посиланням.