назад

Фахівчиня системи БПД Житомирщини допомогла отримати паспорт громадянина України зразка 1994 року (у формі книжечки)

Трапляються випадки, коли Державою міграційною службою допускається протиправна бездіяльність щодо неоформлення паспорта громадянина України у формі паспортної книжечки.

До Коростенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулось подружжя Михайла та Лідії Іванових (ім’я та прізвище змінені з етичних міркувань, – прим. автора). Вони розповіли, що отримали відмову в оформленні паспорта громадянина України зразка 1994 року (у формі книжечки) для своєї неповнолітньої доньки Валерії у Коростенському районному відділі УДМС України в Житомирській області.

Директорка Коростенського МЦ з надання БВПД Тетяна Грищенко допомогла неповнолітній клієнтці Валерії Івановій у справі про визнання бездіяльності суб’єктів владних повноважень протиправною та зобов’язання вчинити певні дії а саме отримання паспорту книжечки у зв’язку з релігійними переконаннями.

По досягненню Валерією 16-річного віку дитина звернулась до Коростенського районного відділу УДМС України в Житомирській області, із заявою з проханням оформити і видати паспорт громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 №2503-ХІІ. Відділ ДМС відмовив у наданні дитині такого паспорта.

Тетяна Грищенко пояснила клієнтці та її законним представникам, що вона, має право на безоплатну вторинну правову допомогу а саме оскаржити відповідь відділу ДМС у суді. Тетяна Грищенко зібравши потрібні документи склала позовну заяву про визнання бездіяльності суб’єктів владних повноважень протиправною та зобов’язання вчинити певні дії.

Заяву було подано до суду. До заяви були подані всі необхідні копії документів. Дослідивши письмові матеріали справи в їх сукупності, суд дійшов висновку що, позовну вимогу про визнання бездіяльності суб’єктів владних повноважень протиправною та зобов’язання вчинити певні дії, а саме отримання паспорта книжечки у зв’язку з релігійними переконаннями задовольнити.

 

Додаткова: https://reyestr.court.gov.ua/Review/89967249