назад

Фахівчиня Великоолександрівського бюро допомогла клієнту скасувати постанову про арешт коштів та визнати бездіяльність держвиконавця протиправною

До Новоолександрівського бюро правової допомоги  звернувся пенсіонер громадянин К. за безоплатною вторинною правовою допомогою у визнанні дій та бездіяльності державного виконавця протиправними та скасування постанови про арешт коштів на пенсійному рахунку.

Суть питання полягала в наступному. На виконанні у відділі державної виконавчої служби району знаходиться виконавче провадження відносно примусового стягнення коштів за кредитним договором з громадянина К., який є боржником. Всупереч вимогам законодавства, державний виконавець наклав постановою арешт на грошові кошти, що знаходяться на пенсійному рахунку громадянина К.

Для надання безоплатної вторинної правової допомоги громадянину К., відповідно до  наказу Бериславського місцевого центру з надання БВПД для складання процесуальних документів та здійснення представництва інтересів у суді було уповноважено начальницю  Великоолександрівського бюро правової допомоги Ольгу Соколенко.

Вивчивши матеріали справи, представниця бюро склала позовну заяву до окружного адміністративного суду про визнання дій, бездіяльності державного виконавця неправомірними та скасування постанови про арешт коштів боржника.

Відповідно до статті 70 Закону України «Про виконавче провадження» з пенсії може бути відраховано не більш як 20% пенсії, у свою чергу державний виконавець був зобов`язаний зняти арешт з коштів на рахунку боржника не пізніше наступного робочого дня з дня надходження від банку відповідних документів.

Врахувавши скрутне фінансове становище клієнта, фахівчиня бюро вказала на причини, за яких позивач підлягав звільненню від сплати судового збору за двома викладеними в адміністративному позові вимогами. За наявними підставами суддя Херсонського окружного адміністративного суду відкрив спрощене провадження та повністю звільнив громадянина К. від сплати судового збору.

У результаті дослідження всіх обставин у справі у сукупності, беручи до уваги при цьому кожен аргумент, викладений учасниками справи, суд прийшов до висновку скасувати постанову про арешт коштів на пенсійному рахунку боржника та визнати бездіяльність державного виконавця протиправною.

З повним текстом рішення суду можна ознайомитись за посиланням.