назад

Фахівець Кременецького МЦ допомогла встановити додатковий строк для прийняття спадщини

Спадкування – це перехід майнових і деяких особистих немайнових прав та обов’язків спадкодавця до його спадкоємців. Сукупність цих прав та обов’язків і є спадщиною. Законодавством України встановлені умови, які є обов’язковим для оформлення прав на спадкове майно. Дотримання спадкоємцем строку на прийняття спадщини є однією з основних умов.

Однак, інколи трапляється що спадкоємці пропускають шестимісячний строк, встановлений для прийняття спадщини. Причинами стають: відсутність інформації про смерть спадкодавця, хвороба, правова необізнаність щодо вимог закону чи будь-які інші фактори.

З такою ж проблемою щодо пропуску строку для прийняття спадщини, яка залишилась після смерті батька звернулася і пані Людмила.

Усе своє майно батько жінки заповів їй. Будучи інвалідом другої групи загального захворювання довічно, після смерті батька часто хворіла. Згодом, увесь час і сили забирали турботи про хворого чоловіка, який також протягом тривалого строку тяжко хворів та який згодом помер. Після смерті чоловіка вона звернулася до нотаріуса задля отримання свідоцтва про право на спадщину за заповітом за батьком. Однак, їй відмовили, мовляв, жінка не подала відповідні документи, які б підтверджували постійне місце проживання її з батьком та пропустила шестимісячний строк для прийняття спадщини.

Представляти інтереси доручили фахівчині Кременецького місцевого центру з надання БВПД Ірині Бурченюк. В суді вдалося довести, що підствави для надання додаткового строку для прийняття спадщини є поважними. Як наслідок, рішенням Кременецького районного суду Тернопільської області визначено додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом тривалістю два місяці з дня набрання рішенням суду законної сили (посилання).

Коментує фахівчиня Ірина Бурченюк:

«Пропуск 6 місячного строку для прийняття спадщини не є безумовною підставою, що позбавляє спадкоємців права на спадкове майно. Цивільний кодекс України передбачає механізм прийняття спадщини поза межами 6-місячного строку. Так, можливі 2 варіанти:
1. Отримати письмову згоду спадкоємців, які прийняли спадщину для подання заяви про прийняття спадщини поза межами 6 місячного строку.
2. Подати позовну заяву до суду про встановлення додаткового строку, достатнього для подання ним заяви про прийняття спадщини. Поважними причинами для визначення додаткового строку, можуть бути причини повязані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.»

Таким чином, завдяки фахівцям системи безоплатної правової допомоги жінка змогла документально оформити право на майно свого батька, яке належить їй по закону. Виникли правові питання – безоплатна правова допомога зажди поруч!