назад

Фахівчиня системи БПД Житомирщини допомогла визнати право власності на квартиру з господарськими спорудами за набувальною давністю

Набувальна давність визначається, як засіб закріплення майна за суб’єктами, що ним володіють, у випадках, коли вони не мають можливості через певні обставини підтвердити підстави виникнення прав, а також в інших ситуаціях. Право власності за набувальною давністю може бути набутим як на безхазяйні речі, так і на майно, яке належить за правом власності іншій особі.

Відповідно до ч.1 ст.344 Цивільного кодексу України «Особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном – протягом п’яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено Кодексом.

Фахівець Коростенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Тетяна Грищенко допомогла клієнту у справі про визнання права власності за набувальною давністю.

Іван Іванишин (ім’я та прізвище змінені з етичних міркувань, – прим. автора) з 1980 року проживає в квартирі у селі Броди, Коростенського району Житомирської області, відкрито володіє зазначеним нерухомим майном, яке було йому виділено адміністрацією ДП  «Житомир-Торф» доглядає його та утримує. Відповідно до технічного паспорту ним була зроблена прибудова до даної квартири, збудована літня кухня, гараж та баня. Відповідно до довідок сільської ради та акту зазначено, що дійсно Іван Іванишин є власником квартири. Іван Іванишин звернувся до сільської ради з питання приватизації квартири та отримав довідку, що в сільській раді відсутні підтверджуючі документи про надання йому квартири.

Юрист Тетяна Грищенко пояснила клієнту, що він має право на безоплатну вторинну правову допомогу, та склала позовну заяву про визнання права власності на квартиру з господарськими спорудами за набувальною давністю. До заяви було додано всі необхідні копії документів.

Заяву було подано до суду. Згодом суд прийняв рішення про задоволення позову та визнати за Іваном Іванишиним права власності за набувальною давністю на квартиру, літню кухню, гараж і баню.

Коментує юрист Коростенського місцевого центру з надання БВПД Тетяна Грищенко:

Які документи потрібно додавати до позовної заяви?

У заяві мають бути зазначені обставини, що свідчать про необхідність визнання права власності за набувальною давністю та докази (за наявності). Доказами можуть бути довідки із сільської ради та бюро технічної інвентаризації і акти.

Посилання на справу у Єдиному реєстрі судових рішень.