назад

Фахівець Тячівського бюро допоміг клієнтові визнати особу такою, що втратила право користування житлом

Громадянин не хотів знятися з реєстрації місця проживання у будинку, хоча не проживає там понад рік. Визнати особу такою, що втратила право користування житловим приміщення, через суд допоміг юрист Тячівське бюро правової допомоги  Селебинка Ю.В.

Клієнт, який звернувся до Тячівського бюро правової допомоги, розповів, що відповідач, його колишній зять, не проживає у даному будинку більше трьох років, не приймає участі в оплаті комунальних послуг, утриманні та обслуговуванні будинку. Ні він, ні інші члени його сім`ї не перешкоджали йому проживати у будинку.

Представляти інтереси клієнта в суді у місцевому центрі призначили юриста Селебинку Ю.В., який, ознайомившись з усіма документами в справі, допоміг чоловікові скласти до суду позовну заяву про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.

У позовній заяві, зокрема, наголосили, що відповідно до ст. 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Згідно з положеннями ст. 405 ЦК України, член сім’ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім’ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

Розглянувши заяву, Тячівський районний суд позов задовільнив повністю. Визнав відповідача, таким, що втратив право на користування житловим приміщенням.

Справа № 307/2080/19 http://reyestr.court.gov.ua/Review/85066979