назад

Фахівці бюро правової допомоги відстояли право військовослужбовця на отримання додаткової відпустки

Пунктом 12 статті 12 Закону України  «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» передбачено, що учасникам бойових дій надається  додаткова відпустка із збереженням заробітної плати строком 14 календарних днів на рік.

До Калуського місцевого центру з надання БВПД звернувся учасник бойових дій, гр. Микола, якому Військова частина А2847 Повітряного командування «Захід» Повітряних Сил Збройних Сил України, де він проходив службу за контрактом, при звільненні не виплатила  грошову компенсацію за невикористані календарні дні додаткової відпустки.

Фахівчиня системи  БПД  Мар’яна Гошовська надала фахову юридичну консультації та підготовила звернення від імені клієнта до ЗСУ щодо нарахування, проведення індексації і виплати  грошової компенсації  за невикористані календарні дні додаткової відпустки. Військова частина А2847 ЗСУ  повідомила, що оскільки пан Микола не звертався із рапортом щодо виплати йому грошової компенсації за невикористані дні відпустки, тому відсутні правові підстави для її нарахування та виплати.

Спеціаліст місцевого центру  Ілона Калитин підготувала адміністративний позов про визнання протиправною бездіяльність суб’єкта владних повноважень та зобов’язання вчинити дії.

У результаті розгляду адміністративного позову суд прийшов до висновку, що Військова частина А2847 допустила протиправну бездіяльність щодо ненарахування та невиплати грошової компенсації за невикористані календарні дні додаткової відпустки, як учаснику бойових дій, за період з 2016 по 2019 роки, виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення з військової служби (справа у Єдиному реєстрі судових рішень: 380/6225/20).

Коментує заступниця начальника відділу «Болехівське бюро правової допомоги» Калуського місцевого центру з надання БВПД Ілона Калитин :

“Сам факт звільнення пана Миколи з військової служби передбачав обов’язок відповідача провести з ним повний розрахунок, в тому числі й у частині виплати грошової компенсації за всі невикористані ним  дні щорічної відпустки, включаючи  невикористані дні додаткової відпустки передбаченої статтею 16-2 Закону України «Про відпустку»  та  пунктом 12 частини 1 статті 12 Закону України  «Про статус ветеранів, гарантії їх соціального захисту».