назад

Фахівці системи БПД Рівненщини допомогли чоловіку оформити пенсію

При оформленні пенсії часто виникає необхідність у  визначенні належності правовстановлюючого документа особи, а саме, коли ім’я по- батькові або прізвище громадянина в документі (документах) не відповідає тому, що вказано в паспорті або свідоцтві про народження.

Так, до відділу «Корецького бюро правової допомоги» Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі Бюро) звернувся житель Корецького району пан Василь (ім’я змінено) за допомогою щодо встановлення факту належності  правовстановлюючих документів особи.

У зв’язку з настанням пенсійного віку чоловік звернувся в Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області  за консультацією щодо порядку призначення пенсії за віком, у ході якої отримав роз’яснення, що йому необхідно звернутися до суду для підтвердження належності архівних довідок, виданих об’єднаним Трудовим архівом Корецького району, адже були виявлені не точності, а саме – наявні описки в написанні по-батькові.

В зв’язку з неможливістю внести виправлення  та для захисту права на пенсійне забезпечення пана Василя – представником Бюро було складено  та подано до Корецького районного суду  Рівненської області заяву про встановлення факту належності правовстановлюючих документів.

Факт трудової діяльності Василя підтверджується записами в його трудовій книжці, та до суду були запрошені колеги по роботі, які з ним працювали.

За результатами судового розгляду справи позов клієнта задоволено повністю. Рішення суду  набрало законної сили.

    Довідково:

Згідно з п.12 Постанови Пленуму Верховного суду України “Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення” №5 від 31.03.1995 року, суд може встановити факти належності особі документів, що не засвідчують особу.

Відповідно до п.1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 р. №637, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Згідно пункту 6 статті 315 Цивільного процесуального кодексу України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім’ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.