назад

Факт смерті дружини, яка загинула під час  обстрілів на Київщині,  встановлено

Не втративши останню надію на швидке вирішення справи, 30 березня 2022року до Тячівського бюро правової допомоги звернувся пан Сергій, який отримав статус внутрішньо переміщеної особи, для надання йому представництва інтересів у справі щодо встановлення факту смерті дружини для оформлення спадкових прав та вирішення прав дитини у виїзді закордон.

Пан Сергій повідомив, що 05 березня 2022року біля обіду їх будинок,  розташований в селі Бузова Бучанського району Київської області був обстріляний  артилерією російських окупантів. В цей час вся його сім’я : дружина, теща та маленька донечка перебували вдома.  Внаслідок обстрілу, дружину, яка знаходилась у вітальні, завалило бетонним перекриттям.  Сергієві вдалося винести з будинку доньку та тещу. Вже наступного дня  працівники рятувальних служб дістали з-під завалів мертву дружину, яку 7 березня 2022року заховали на місцевому кладовищі. Після цього, Сергій вирішив евакуювати сім’ю на Закарпаття в м.Тячів.

Однак, звернувшись до Тячівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Тячівському районі Закарпатської області йому було відмовлено в реєстрації смерті, через відсутність у нього підтверджуючих факт смерті дружини документів, які можуть бути прийняті відділом державної реєстрації актів цивільного стану для здійснення реєстрації смерті відповідно до ст.17 Закону України « Про державну реєстрацію актів цивільного стану».

Крім цього, згідно переліку населених пунктів на території яких органи влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, затвердженого розпорядженням КМУ від 07.11.2014року №1085, с.Бузова Київської області на яке вказує пан Сергій, як на місце смерті дружини, не відноситься до населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не працюють.

Хустським місцевим центром з надання БВПД  для представництва інтересів пана Сергія та звернення до суду  за Дорученням  місцевого центру від 06 квітня 2022року, було призначено адвоката Сивоненко Олену Володимирівну, яка вже 07 квітня 2022 року зустрілася з клієнтом, вивчила всі наданій їй матеріали та склала відповідну заяву про встановлення факту смерті в порядку статті 317 ЦПК України, з якою звернулася у Тячівський райсуду Закарпатської області.

Врахувавши всі подані адвокатом докази та обґрунтовані поважні причини, пов’язані із об’єктивними та істотними труднощами вже  11 квітня 2022 року Тячівський районний суд  заяву задовольнив та встановив факт смерті дружини заявника.  Таким чином, справу було вирішено у найкоротший термін : 7 днів.

«Дякую адвокатові та безоплатній правовій допомозі за швидке вирішення справи, документи впорядкував. Маю надію, що наша Перемога у цій війні вже близько і окупант відповість за кожну смерть наших мирних жителів, як і за смерть моєї дружити», – сказав пан Сергій працівникові Тячівського бюро правової допомоги.

Справа №307/1163/22