назад

Грошова допомога до 5 травня на Луганщині виплачена завдяки адвокату, що співпрацює із системою БПД

Найпоширеніше питання клієнтів, які зверталися в першому півріччі до Сєвєродонецького місцевого центру з надання БВПД, – виплата щорічної грошової допомоги до 5 травня. Таких було близько 220 осіб, які мають статус учасника бойових дій. Саме з таким питанням до звернувся пан Михайло, який звертався до органів соціального захисту щодо невиплати щорічної грошової допомоги до 5 травня, та які відмовили йому, посилаючись на те, що вони не мають таких повноважень, хоча пан Михайло – учасник бойових дій, і має право на отримання грошової виплати.

З метою захисту своїх прав пан Михайло звернувся до Сєвєродонецького МЦ за кваліфікованою правовою допомогою. Доручення виписали на адвоката Сергія Жердєва, який вважав дії органів соціального захисту протиправними. Він склав заяву до суду, в якій зазначив позовні вимоги, щодо визнання протиправної бездіяльності органів соціального захисту та зобов’язати виплатити грошову допомогу.

Адвокат також посилався на практику Верховного суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду (рішення від 29.09.2020 р., справа № 440/2722/20). Рішення задоволено частково: суд визнав протиправною бездіяльність щодо нездійснення нарахування та виплати позивачу щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік у розмірі восьми мінімальних пенсій за віком, зобов’язав нарахувати та виплатити позивачу недоплачену грошову допомогу до 5 травня за 2020 рік у розмірі восьми мінімальних пенсій за віком з урахуванням попередньо виплаченої суми допомоги. У задоволенні іншої частини позовних вимог суд відмовив.

Суд розглянув позовну заяву та прийшов до висновку що бездіяльність органів соціального захисту є протиправними, та зобов’язав здійснити виплату грошової допомоги до 5 травня 2020 року.

Довідково. Статтею 291 Кодексом адміністративного судочинства України (далі – КАС України) визначено особливості провадження у типовій справі, зокрема, згідно з частиною третьою цієї статті при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Згідно з ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Коментар адвоката. Справа за позовом пана Михайла була типовою до зразкової справи № 440/2722/20. Вважаю за необхідне розглянути зазначену справу з урахуванням правових висновків Верховного Суду, викладених у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Справа № 360/972/21 від 14.04.2021 року.

https://reyestr.court.gov.ua/Review/96245666