назад

Грошова компенсація за житло учаснику АТО

Управління соціального захисту населення пред’явило до пана Сергія позов про стягнення виплаченої субвенції з державного бюджету на придбання житла. Чоловік є інвалідом ІІ групи, брав безпосередню участь в АТО та відповідно до рішення міської ради перебував на квартирному обліку при виконавчому комітеті.
За рішенням комісії міської ради з питань виплати компенсації для придбання житла, пану Сергію призначено до виплати грошову компенсацію у розмірі 936 112,00 грн. Дані кошти за договором перераховані на спеціальний рахунок у ПАТ «Державний Ощадний банк України» та повинні бути використані на придбання житла.
Пан Сергій уклав договір із забудовником про купівлю-продаж двокімнатної квартири, згідно якого кошти перераховані на рахунок забудовника. Однак, через зміну термінів закінчення будівництва та введення об’єкта в експлуатацію однорічний строк з дня отримання грошової компенсації на придбання житла сплив.
Броварським місцевим центром з надання БВПД встановлено належність особи до суб’єкта права на безоплатну вторинну правову допомогу та призначено представника – адвокатку Ольгу Динник. Остання зібрала необхідну доказову базу та подала відзив на позовну заяву.

Який маємо результат?

Суд відмовив у задоволенні позовних вимог.

Рішення мотивовано наступним:

  • відсутні відомості про те, що пан Сергій діяв недобросовісно чи незаконно при отриманні соціальної допомоги, згоду на виплату якої надало Управління соціального захисту населення;
  • вказаними коштами відповідач не користувався на власний розсуд, оскільки вони перераховані зі спеціального банківського рахунку на рахунок забудовника за договором купівлі-продажу за згодою Управління соціального захисту населення;
  • управління соціального захисту населення не звернуло належної уваги на умови договору купівлі-продажу майнових прав, де не зазначено конкретний строк виконання договору;
  • особа не несе відповідальності за недбалість чиновників, якщо підготовлені нею документи перевіряли і затверджували державні органи;
  • примусове повернення наданої державної субвенції є несправедливим та може призвести до покладення на пана Сергія додаткового тягаря.
Постановою апеляційної інстанції дане рішення залишено без змін.

Що необхідно знати, якщо Ви опинились в подібній ситуації?

Дані правовідносини регулюються Постановою Кабінету Міністрів України № 719 від 19.10.2016 року «Про питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей».
Право на отримання грошової компенсації мають особи з інвалідністю I-II груп, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення та члени сімей осіб, які загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час участі антитерористичній операції.
Право на отримання грошової компенсації вважається використаним з дати державної реєстрації речових прав на нерухоме майно у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
З рішенням суду можна ознайомитися за посиланням https://reyestr.court.gov.ua/Review/91757251.