назад

Хмельниччина: клієнтці бюро допомогли стягнути з чоловіка кошти на своє утримання

Юристка Красилівського бюро правової допомоги Тетяна Мельничук допомогла жінці, яка самотужки виховує маленького сина, через суд стягнути з чоловіка кошти на своє утримання. 

Жінка, яка звернулася до Красилівського бюро правової допомоги Старокостянтинівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, перебувала в зареєстрованому шлюбі, однак з чоловіком не проживала. Подружжя має сина, якому на час звернення ще не виповнилося двох років. Як розповіла клієнтка, вона зайнята доглядом за дитиною і потребує матеріальної допомоги, утім чоловік, хоч і працює, фінансово їй не допомагає.

Юристка бюро Тетяна Мельничук, яка консультувала жінку, пояснила їй, що відповідно до статті 84 Сімейного кодексу України жінка, з якою проживає дитина, має право на утримання, допоки спільній дитині подружжя не виповниться три роки.

«Право на утримання дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу», – наголосила фахівчиня бюро.

У випадку заявниці чоловік добровільно не надавав коштів на утримання дружини, тож, щоб стягнути аліменти на своє утримання, жінка вирішила звертатися до суду.

Тетяна Мельничук підготувала відповідну позовну заяву. Розглянувши позов, Красилівський районний суд Хмельницької області 3 грудня 2020 року вирішив його задовольнити та стягнути з чоловіка кошти на утримання дружини в розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку щомісячно до досягнення дитиною трирічного віку. Рішення набрало законної сили.

З рішенням можна ознайомитися у Єдиному державному реєстрі судових рішень.