назад

Хмельниччина: клієнтці бюро допомогли відновити право на земельну ділянку

Через дублювання кадастрового номера клієнтка бюро правової допомоги не могла отримати витягу з державного земельного кадастру на належну їй земельну ділянку. Адвокатка, призначена в місцевому центрі, допомогла жінці скасувати наявний у неї державний акт про право власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Тепер клієнтка може претендувати на іншу ділянку аналогічного призначення.

Клієнтка Білогірського бюро правової допомоги, яке є відділом Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, розповіла, що в 2008 році вона отримала державний акт про право власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Коли через 12 років, у липні 2020 року, жінка звернулася до відділу Держгеокадастру для отримання витягу з державного земельного кадастру на цю ділянку, то дізналася, що вона належить іншій особі.

Оскільки, отримавши державний акт про право власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, клієнтка використала своє право на земельну ділянку такого призначення, тож, щоб відновити це право, їй необхідно було скасувати вказаний акт через суд.

У місцевому центрі представляти інтереси клієнтки в суді доручили адвокатці Валентині Орендарчук. У позовній заяві правозахисниця зазначила, що через дублювання кадастрового номера земельної ділянки позивачка не може отримати витягу з державного земельного кадастру на належну їй земельну ділянку та використовувати земельну ділянку за призначенням. Тож задля отримання іншої земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва позивачка просила суд скасувати державний акт про право власності на земельну ділянку.

Взявши до уваги наведені аргументи та надані докази, суд вирішив позов задовольнити, визнавши недійсним та скасувавши державний акт на право власності на земельну ділянку.

Справа № 669/871/20