назад

Хмельницький: юрист довів право клієнта на встановлення безкоштовного газового лічильника

Юрист Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Роман Самчук довів у суді, що його клієнт має право на встановлення безкоштовного газового лічильника в квартирі.

Клієнт, який звернувся до Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, розповів, що АТ «Оператор газорозподільної системи «Хмельницькгаз» відмовило йому у встановленні безкоштовного газового лічильника. На думку чоловіка, відмова була незаконною, тож він просив допомоги в юристів.

У місцевому центрі представляти інтереси клієнта в суді доручили юристові Романові Савчуку. В позові до суду юрист зазначив, що відмова у встановленні індивідуального газового лічильника суперечить нормам законодавства та порушує права та законні інтереси чоловіка як споживача.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» суб`єкти господарювання, які здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов`язані забезпечити встановлення лічильника газу для населення, що проживає в квартирах та приватних будинках, у яких газ використовується для приготування їжі – до 01.01.2021 року.

У разі невстановлення населенню у строки, зазначені у цьому підпункті, лічильників газу з вини суб`єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, припинення розподілу природного газу таким споживачам забороняється, а його облік до моменту встановлення лічильників газу здійснюється за нормами споживання, встановленими Кабінетом Міністрів України.

Згідно з вимогами статті 5 Закону України від 12 травня 1991 року № 1023-XII «Про захист прав споживачів», статті 3 Закону України від 09 листопада 2017 року № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» волевиявлення позивача на встановлення індивідуального лічильника газу не може бути порушеним. І саме на суб’єкт господарювання – газорозподільну організацію –  покладений обов’язок встановлення лічильників газу для населення та лише він повинен вживати заходів для залучення інших джерел фінансування цих робіт. Покладання такого обов’язку на споживачів є неправомірним.

Врахувавши наведені юристом норми законодавства, суд вирішив позов задовольнити: визнати протиправною відмову АТ «Оператор газорозподільної системи «Хмельницькгаз» щодо встановлення безкоштовного індивідуального газового лічильника в квартирі споживача та зобов`язати АТ «Оператор газорозподільної системи «Хмельницькгаз» встановити безкоштовний індивідуальний газовий лічильник в квартирі споживача.

Справа №686/10560/20