назад

Із заробітку чоловіка стягували кошти на погашення неіснуючої заборгованості за кредитом

Чоловік сплатив заборгованість за онлайн-кредитом, тож уже й думати забув про позику, проте одного дня дізнався, що із його заробітку стягують кошти на її погашення. Таку історію розповів клієнт Старокостянтинівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Як з’ясували юристи центру, жодних повідомлень із визначенням суми заборгованості, розрахунків та виписок клієнтові не надходило, а стягнення, про яке він дізнався випадково, здійснювали на підставі виконавчого напису нотаріуса.

Представляти інтереси чоловіка в суді доручили головній юристці відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Олені Шмагаловій.

Щоб зупинити стягнення коштів у виконавчому провадженні, юристка підготувала заяву про забезпечення позову, а також звернулася до суду із позовною заявою, в якій просила визнати виконавчий напис таким, що не підлягає виконанню.

«Вчинення нотаріусом виконавчого напису відбувається за фактом подання стягувачем документів, які підтверджують безспірність заборгованості або іншу відповідальність боржника перед стягувачем. Боржник у судовому порядку може оспорювати вчинений нотаріусом виконавчий напис як з підстав порушення нотаріусом процедури його вчинення, так і з підстав неправомірності вимог стягувача. Водночас нотаріус може вчинити виконавчий напис про стягнення грошових сум лише за нотаріально посвідченими договорами», – пояснює Олена Шмагалова.

Суд встановив, що приватний нотаріус вчинив виконавчий напис про стягнення з позивача грошових коштів на підставі кредитного договору та договору про відступлення права вимоги. Проте ці договори не були посвідчені нотаріально, тобто не вказують на безспірність заборгованості боржника, а це вже є підставою для оскарження виконавчого напису.

Взявши до уваги наведені юристкою аргументи й представлені докази Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області визнав виконавчий напис таким, що не підлягає виконанню.

Рішення у справі №683/1047/21 можна переглянути за посиланням – https://reyestr.court.gov.ua/Review/102392334