назад

Клієнтка бюро не сплачуватиме завищену суму заборгованості за комунальні послуги

До Полонського бюро правової допомоги, що є відділом Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, звернулася жінка з інвалідністю. Клієнтка розповіла, що відповідно до судового наказу має сплатити заборгованість за комунальні послуги та судовий збір. Водночас жінка вважала, що сума заборгованості, вказана в наказі, завищена.

Щоб відновити справедливість, за справу взялась в.о. начальника бюро правової допомоги Оксана Рибак. Юристка підготувала до суду заяву про скасування судового наказу.

Під час роботи над справою фахівчиня бюро з’ясувала, що нарахована сума заборгованості за комунальні  послуги справді не відповідає дійсності і дещо завищена. Це підтверджували розрахункові квитанції, надані заявницею. Крім того, надіславши запит до територіального підрозділу соціального захисту населення, Оксана Рибак дізналася, що в розрахунку заборгованості за послуги комунальне підприємство (стягувач) не врахувало суми перерахованих коштів субсидії. Про все це юристка зазначила в позовній заяві, зауваживши також, що комунальне підприємство не застосувало до боржниці заходи досудового врегулювання спору, порушивши у такий спосіб вимоги договору про надання послуг.

А позаяк боржниця є ще й інвалідом ІІ групи загального захворювання, то відповідно до пункту 9 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору вона звільнена.

Суд розглянув позов та ухвалив задовольнити позовні вимоги клієнтки бюро, тож судовий наказ було скасовано.