назад

Через дірявий дах заливає квартиру? З житлового підприємства стягнули моральну та матеріальну шкоду

Чимало жителів багатоповерхівок стикаються з такою проблемою, як залиття квартир. Це можуть зробити сусіди, котрі живуть поверхом вище, або ж причиною може бути протікання даху, через що страждають власники квартир верхніх поверхів. Саме така ситуація сталася з жителькою Конотопа пані Ольгою, яка разом з дитиною з інвалідністю багато років потерпала від бездіяльності житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства.

Пані Ольга звернулася до фахівців Конотопського місцевого центру з надання БВПД з питанням щодо захисту її прав як споживача. Жінка розповіла, що є власницею квартири, в якій з 2013 року протікає стеля. Це відбувається через незадовільний стан даху будинку. Пані Ольга неодноразово зверталася до ЖРЕП «Житлосервіс» Конотопської міськради з проханням відремонтувати дах, але безрезультатно.

Усунення пошкоджень в квартирі, що виникли через залиття, обійшлося жінці в понад 15 тис. грн. Окрім матеріальної шкоди, спричинено і моральну шкоду, оскільки пані Ольга вимушена з дитиною проживати у квартирі, де на стінах грибок, яким вони постійно дихають. Коштів на самостійний ремонт даху будинку жінка не має, оскільки є малозабезпеченою особою.

Фахівці Конотопського місцевого центру з надання БВПД розглянули письмове звернення клієнтки й призначили для складання процесуальних документів та представництва інтересів щодо стягнення моральної та матеріальної шкоди з ЖРЕП «Житлосервіс» адвокатку Олену Дерев’янко.

Правозахисниця проаналізувала наявні документи: копії звернень до ЖРЕП «Житлосервіс», акт комісійного обстеження квартири й після узгодження правової позиції зі своєю клієнткою подала позовну заяву про захист прав споживача, стягнення майнової та моральної шкоди до суду.

У судовому засіданні адвокатка Олена Дерев’янко прохала суд стягнути з ЖРЕП «Житлосервіс» на користь її клієнтки внаслідок залиття квартири майнову та моральну шкоду, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві, а також витрати на проведення експертного дослідження.

Суд взяв до уваги доводи адвоката та своїм рішенням стягнув на користь пані Олени майже 20 тис грн моральної та майнової шкоди, а ще витрати на проведення експертного дослідження.

 

«Власники квартир, які мешкають на верхньому поверсі, часто стикаються із «сюрпризами» у вигляді протікання даху. Але важливо знати, що робити в такій ситуації, та як діяти, щоб не залишитися наодинці з цією проблемою й не робити ремонт пошкодженого майна за власний рахунок” – говорить адвокатка Олена Дерев’янко.

А ще правозахисниця у таких випадках радить наступний алгоритм дій:

1) викликати представників балансоутримувача та виконавця комунальних послуг і отримати акт комісійного обстеження;

2) зібрати якомога більше доказів факту залиття квартири;

3) встановити винну в заподіянні шкоди особу;

4) здійснити спробу вирішення проблеми в позасудовому порядку;

5) встановити розмір заподіяної шкоди;

6) звернутися до суду за захистом своїх прав.

Довідково: посилання на справу в Єдиному державному реєстрі судових рішень  https://reyestr.court.gov.ua/Review/98662165