назад

Коли по недійсному договору нарахували 90 000 гривень боргу або як з системою безоплатної правової допомоги встановити справедливість

Жителька Тернопільщини, яка є особою з інвалідністю з дитинства внаслідок психічного захворювання, в серпні 2013 року уклала кредитний договір з банківською установою. Проте, жінка, в зв’язку із станом здоров’я, була неспроможною виконувати умови договору, через що по кредиту виникла заборгованість.

Жінка з самого дитинства страждає психічним розладом, а тому обмежена у здатності контролювати свою поведінку, в зв’язку з чим неодноразово проходила стаціонарне лікування. Також було встановлено, що жінка на момент укладання договору з фінансовою установою не усвідомлювала значення своїх дій та не могла керувати ними. Банк не перевіривши даних обставин видав кредит.

Відповідно до частини першої статті 225 Цивільного кодексу України є підстави для визнання договору недійсним. Ці обставини підтверджуються медичними документами щодо психічного стану боржника на час укладення кредитного договору та іншими доказами.

Права клієнтки захищав адвокат системи безоплатної правової допомоги Олександр Когут, який підготував позовну заяву до суду про визнання кредитного договору недійсним.

Борщівський районний суд Тернопільської області задовольнив позовну заяву в інтересах клієнтки та визнав кредитну угоду недійсною. Проте Банк, не погоджуючись із рішенням суду, підготував Апеляційну скаргу до Тернопільського апеляційного суду. Адвокат подав відзив на апеляційну скаргу. Апеляційний суд встановив Апеляційну скаргу банку залишити без задоволення.

Завдяки професійним діям адвоката, кредитний договір укладений між клієнткою та банком визнано недійсним, а відповідно, безпідставно нарахований борг скасовано.

Не мовчи про порушення – безоплатна правова допомога на захисті прав людини!