назад

Коли рідний син вчиняє насилля: успішний правовий захист клієнтки Буринського бюро правової допомоги

На жаль, часто буває так, що саме найрідніші спричиняють найбільший біль. У практиці юристів системи безоплатної правової допомоги є історії, коли за правовим захистом звертаються клієнти, які зазнали насилля й різного виду правопорушень з боку рідних людей. Так, до Буринського бюро правової допомоги зателефонувала схвильована жінка, яка просила допомогти виселити її сина, який протягом останніх років зловживає спиртними напоями та вчиняє щодо неї насильство, а також мав судимості за вчинення злочинів.

Начальник бюро Марія Бондаренко разом з дільничним офіцером поліції приїхали за адресою, де мешкає клієнтка зі своїм сином, після чого було відібрано звернення для надання їй вторинної правової допомоги з питання примусового виселення її сина.

Відповідно до доручення Конотопського місцевого центру з надання БВПД, начальника Буринського бюро правової допомоги було призначено для складання процесуальних документів та представництва інтересів клієнтки в суді щодо примусового виселення з житлового будинку.

При виконанні доручення очільниця бюро збирала доказову базу, яка підтверджувала вчинення психологічного та фізичного насильства сином по відношенню до її клієнтки, отримувала довідки з поліції, які підтверджували, що син неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, а також до кримінальної відповідальності за легкі тілесні ушкодження по відношенню до своєї матері. Також були долучені до справи постанови та вироки Буринського районного суду за його правопорушення, характеристика від депутата.

Справа щодо примусового виселення з житлового будинку розглядалась в суді майже рік. Син заявниці жодного разу не з’явився до суду, але доказів, які були зібрані юристкою бюро правової допомоги було достатньо для прийняття рішення на користь клієнтки.

Довідково: номер справи у Єдиному державному реєстрі судових рішень 574/80/18