назад

Коли ваші борги – не ваші : фахівці системи БПД Рівненщини допомогли жінці скасувати судовий наказ

Сумлінне виконання своїх обов’язків – ще не гарантія того, що Ви можете спокійно спати, знаючи що до Вас ніхто не має претензій. Уявіть – Ви сплачуєте «комуналку» вчасно та в повному обсязі – це питання у Вас на контролі! І тут – як сніг на голову – судовий наказ про стягнення з Вас заборгованості! Який ще борг і звідки взявся??? Що робити далі? Саме про це наша успішна історія.

Споживачі житлово-комунальних послуг повинні вчасно сплачувати за спожиті послуги та знати про наслідки, які тягнуть за собою накопичені борги за ЖКГ.

Проте, бувають випадки коли надавачі послуг через суд намагаються стягнути з Вас чужі борги.  Трапитись таке може, наприклад, через технічну помилку, але доводити це доведеться в суді…

Така проблема привела пані Олену (ім’я змінено) до Володимирецького бюро правової допомоги Сарненського МЦ з надання БВПД. Жінка прийшла з цілою купою квитанцій за сплату електроенергії, які вона збирала впродовж останніх трьох років, а також показала судовий наказ  про  стягнення з неї боргу за спожиту електроенергію. Ціна питання – 459 гривень боргу та й ще 210 гривень судового збору.

Пані Олена щиро не розуміла чому енергопостачальна компанія подала на неї до суду та звідки взялись борги, якщо вона за спожиту електроенергію сплачувала сумлінно та вчасно.

Цією справою зайнялася фахівчиня Володимирецького бюро правової допомоги Лариса Оштук.

Вивчивши матеріали справи, юристка з’ясувала, що в отриманому судовому наказі у пані Олени не співпадала дата народження. Більше того, як виявилося, особовий рахунок по боргу, вказаний заявником, не відповідав і номеру особового рахунку на сплату електроенергії клієнтки. Долучені заявником докази, такі  як договір про користування електричною енергією та особова картка споживача – також не відповідали особистим даним пані Олени.

Відповідно до ч.1ст.170 ЦПК України, боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до пунктів 4, 5 частини першої статті 161 ЦПК України. Як наслідок, юристка підготувала заяву про скасування судового наказу.

Суд, розглянувши та перевіривши матеріали справи, прийняв ухвалу від 29 вересня 2020 року про задоволення заяви про скасування судового наказу, оскільки клієнтка не погоджувалася з боргом, а додані заявником докази були недостовірними та не відповідали особистим даним боржника, що свідчить про існування спору про право.

Справа №: 556/1508/20 від 28.09.2020 р.