назад

Компенсувати вартість украденого зобов’язав суд

Засуджений за вчинення крадіжки обіцяв потерпілій добровільно відшкодувати вартість викрадених золотих прикрас. Однак грошей жінка так і не отримала. Справедливості для клієнтки домоглася юристка Старокостянтинівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олександра Боровик.

Поки дружина перебувала у лікарні, чоловік зустрів давнього знайомого. Радіючи зустрічі, запросив товариша до себе додому. Вже потім, коли жінка повернулася з лікування, виявилося, що з оселі зникли її золоті прикраси – обручка та ланцюжок загальною вартістю 11 тисяч гривень. У крадіжці запідозрили гостя. Цей факт підтвердився й у суді – знайомого визнали винним у вчиненні злочину.

Однак крадій у скоєному начебто розкаявся і пообіцяв компенсувати вартість украденого, тож жінка вирішила не заявляти цивільного позову про відшкодування завданих збитків під час судового розгляду кримінальної справи. Та очікування потерпілої не справдилися: після оголошення рішення суду вже колишній товариш чоловіка й думати забув про обіцянку.

Не дочекавшись грошей за прикраси, жінка звернулася до Старокостянтинівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Допомогти клієнтці взялася юристка центру Олександра Боровик.

«Те, що під час судового розгляду  кримінальної справи позивачка не заявляла цивільного позову, не позбавляє її права звернутися до суду з позовною заявою про відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної кримінальним правопорушенням, в порядку цивільного судочинства», – наголошує фахівчиня.

У результаті, розглянувши підготовлену Олександрою Боровик позовну заяву, своїм заочним рішенням Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області повністю задовольнив вимоги позивачки.

Рішення суду в справі №683/1569/20 набрало законної сили.