назад

Відеоролики фахівців Івано-Франківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги цікаві для громадян. Після їх перегляду прикарпатці звертаються за отриманням безоплатної правової допомоги.

Як приклад, до відділу «Галицьке бюро правової допомоги» Івано-Франківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся чоловік, який захоплюється любительським рибальством. Своє хобі рибалка реалізовує на орендованих ставках.

Проте, орендар одного зі ставків, на яких рибалка здійснював вилов риби, заборонив рибалити у своєму ставку, мотивуючи це тим, що рибалка «не платив» за дану рибу.

Взявши курс пошуків на законодавство, як на найбільш авторитетне джерело інформації, рибалка знайшов відеоролик нашого Бюро правової допомоги щодо здійснення риболовлі в орендованих ставках та звернувся для отримання більш детальної інформації.

Так, фахівець відділу «Галицьке бюро правової допомоги» Богдан Лотоцький надав клієнту наступну інформацію.

«Наказом Державного комітету рибного господарства України №269/3562 «Про затвердження Правил любительського і спортивного рибальства та Інструкції про порядок обчислення та внесення платежів за спеціальне використання водних живих ресурсів при здійсненні любительського і спортивного рибальства»  любительський і спортивний лов риби і водних безхребетних для власних потреб дозволяється всім громадянам України, іноземцям, а також особам без громадянства у всіх водоймах України, за винятком вилову у водоймах природно-заповідного фонду, ставкових та інших рибо розподільних господарствах, водоймах, спеціальне використання яких обмежене, водоймах, де лов або добування заборонені».

  • Рибалці роз’яснено, що лов риби заборонений у період нересту (про який повідомляють органи рибоохорони у доступних для них джерелах) та про те, що орендар може попередити про встановлені обмеження щодо вилову певного виду риб, які розводяться у водоймі.
  • Також орендар може проводити контроль вилову та вимагати повернення у водойму ті види риб, які ним розводяться. При цьому він повинен показати необхідні документи про час зариблення ставка та види риб, що ним розводяться.

Тобто, орендар може добувати зі ставка рибу яку розводить, а рибалка-любитель – тільки ту, яка водилась там до заселення орендарем. Якщо заборонені для вилову риби потрапили у руки рибалки – він зобов’язаний повернути їх до водойми.