назад

Львівщина: суд визначив місце проживання малолітньої дитини з батьком

Справи, що виникають із сімейних правовідносин є одними з найпоширеніших для центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. За захистом прав дітей під час розірвання шлюбу зазвичай звертаються жінки. Однак, бувають й інші випадки. Серед них – історія батька, що сам виховує малолітнього сина.

Так, до Червоноградського місцевого центру з надання БВПД звернувся громадянин Х., який потребував правової допомоги у вирішенні питання про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини.

Під час зустрічі з фахівцем центру Тетяною Сковрон клієнт пояснив, що сімейне життя з дружиною не склалось, шлюбні відносини між ними припинені, і вони втратили один до одного почуття любові. Зазначив, що він сам виховує сина, а дружина вихованням дитини не займається, зловживає спиртними напоями та живе своїм життям.

Юристка центру пояснила, що:

  • згідно зі ст. 110 Сімейного кодексу України, позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя;
  • на підставі ч.2 ст. 112 Сімейного кодексу України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення;
  • місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, відповідно до ч. 1 ст. 160 СК України, визначається за згодою батьків. Згідно з абз. 1 ч. 1 ст. 161 СК України, якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

На підставі наданих клієнтом документів, Тетяна Сковрон підготувала позовну заяву про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини для подальшої реєстрації в Червоноградському міському суді Львівської області.

Суд відкрив провадження у справі, а згодом, за клопотанням клієнта, позовні вимоги було роз’єднано в окремі позови.

Відтак, рішенням cуду шлюб було розірвано.

При розгляді справи про визначення місця проживання дитини, суд дослідив матеріали справи, заслухав пояснення позивача, врахував характеристику дитини, яку надав навчальний заклад, де навчається дитина, та витяг з рішення виконавчого комітету Червоноградської міської ради Львівської області, що підтверджував доцільність проживання малолітньої дитини з батьком.

Червоноградський місцевий суд Львівської області прийняв рішення, яким визначив місце проживання дитини з батьком.