назад

Мешканка Трускавця зможе оформити успадковану земельну ділянку завдяки юристу БПД

До Трускавецького бюро правової допомоги звернулась пані Надія, щоб проконсультуватись: після смерті матері вона звернулася до нотаріуса, щоб оформити спадкове майно за покійною, проте не отримала свідоцтва про право на спадщину.

 Нотаріус відмовив жінці у видачі свідоцтва про право на спадщину – сертифікат про право приватної власності на землю (середню земельну частку) площею 0,72 га, позаяк у ньому міститься виправлення, а саме неправильне по батькові: «Миколаївна» закреслене і виправлено на правильне «Павлівна».

Проаналізувавши документи, працівниця бюро роз’яснила пані Надії, що вирішити її ситуацію можливо шляхом звернення до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення.

Для допомоги клієнтці у складанні процесуальних документів Стрийський місцевий центр з надання БВПД призначив фахівця Трускавецького бюро правової допомоги Софію Кілівнік. Юристка роз’яснила пані Надії, які документи їй ще необхідно отримати.

Відтак, фахівець підготувала заяву «Про встановлення факту, що має юридичне значення».

Коментує фахівець Трускавецького бюро правової допомоги Софія Кілівнік:

Зазначена категорія справ має схожу передісторію: при оформлені тих чи інших правовстановлюючих документів була допущена помилка. Отримавши документ особа-власник не завжди помічає виправлення, або ж навіть якщо помічає, то вважає це несуттєвою проблемою, яка ні на що не впливає. Проте в житті настають різні обставини (оформлення спадщини, оформлення пенсії тощо), коли навіть через незначні, на перший погляд, виправлення людина не може реалізувати свої права. На прикладі ситуації бачимо, що через виправлення у документах, які належали покійній матері, з проблемою зіткнулась навіть не власниця правоустановлюючого документу, а її донька – наша клієнтка.

Такі справи розглядаються  судами в порядку окремого провадження. Заявнику потрібно подати докази про те, що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення. Також необхідно обґрунтувати, що встановлення юридичного  факту має для заявника юридичне значення, оскільки надає можливість реалізувати право.

Справа у реєстрі судових рішень за посиланням: https://reyestr.court.gov.ua/Review/94056836