назад

Питання виконання батьками обов’язків щодо належного утримання своїх дітей не втрачає актуальності.

Сімейний кодекс України регулює порядок стягнення аліментів та їх мінімальний розмір. У 2017 році до ч. 2 ст. 182 зазначеного кодексу було внесено зміни, якими збільшено мінімальний розмір аліментів з 30% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до 50%.

Чи потрібно подавати новий позов про збільшення розміру аліментів, якщо суд раніше прийняв рішення про їх стягнення у сумі 30% від прожиткового мінімуму ? Який розмір аліментів виконавець ДВС має стягувати, якщо у виконавчому документі зазначено мінімальний розмір 30% від прожиткового мінімуму ? Чи збільшується розмір аліментів автоматично: з 30% до 50% ?

Роз’яснення на зазначені питання містяться у постанові Великої Палати Верховного Суду від 04.03.2020 у справі № 682/3112/18, зокрема, зміна законодавцем мінімального розміру аліментів, які підлягають стягненню з платника, є підставою для зміни його  розміру, зазначеному у виконавчому листі та враховується під час визначення суми аліментів або заборгованості.

Отже, у разі законодавчих змін щодо мінімального розміру аліментів окремий позов до суду подавати не потрібно, оскільки розмір аліментів змінюється виконавцем ДВС автоматично і стягненню підлягає перерахована (більша) сума.

 

Довідково. Єдиний телефонний номер цілодобового доступу до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).