назад

Син живе з батьком, який сплачує дружині аліменти на утримання дитини. Вирішити цю колізію допоміг адвокат системи БПД

Жінка пішла з сім’ї, покинувши маленьку дитину на чоловіка. Така ситуація не дуже часто трапляється в нашому житті. Зазвичай, буває навпаки. Але що робити, коли жінка отримує від чоловіка аліменти на утримання сина або доньки, але дитина постійно живе з батьком?  

До  Червоноградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся пан Олег, який потребував юридичної допомоги у вирішенні питання про визначення місця проживання дитини.

Чоловік розповів, що у 2012 році він одружився. За деякий час у подружжя народився син. Але щасливою їхні сім’ю назвати було складно. Дружина, яку фактично утримував чоловік, звернулась до суду з позовам щодо стягнення аліментів, які пан Олег сплачує у повному обсязі. Однак, потім дружина покинула сім’ю та почала жити окремо.

Відтак чоловік вже понад сім років живе з маленьким сином, але сплачує дружині аліменти на утримання дитини. Отримані гроші жінка витрачає на власні потреби. Мати лише зрідка навідується до малого, та й буває що напідпитку. Останні три місяці жінка не бачилась із сином. У неї своє життя. Жінка вже притягувалась до адміністративної відповідальності за невиконання батьківських обов’язків. У провадженні суду відносно неї є декілька кримінальних проваджень за вчинення крадіжок.

Згідно зі статтею 160 Сімейного кодексу,  місце проживання малолітньої дитини визначається за згодою батьків, якщо дитина не досягла 10 років. Якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування. Також можна визначати місце проживання дитини в судовому порядку.

Для надання безоплатної вторинної правової допомоги чоловіку, видали доручення адвокату Андрію Бруху, який співпрацює з системою БПД.

Коментар адвоката Андрія Бруха:

Ми надали докази які підтверджували факт постійного проживання дитини із батьком і перебування дитини на його утриманні, а тому суд виніс законне та справедливе рішення про визначення місця проживання дитини разом із батьком.

Далі клієнт звернувся до суду з позовом про припинення стягнення аліментів на дитину з батька в користь матері та про подальше стягнення таких в користь батька із матері дитини. Червоноградський суд повністю задовольнив  позов та звільнив клієнта від сплати аліментів.

Справа в  Єдиному державному реєстрі судових рішень: https://reyestr.court.gov.ua/Review/93995372