назад

Місцеві вибори-2020: самоізоляція та коронавірус – не перешкода для голосування

Кожного дня збільшується рівень захворюваності на коронавірус. Багато громадян перебувають на самоізоляції, але реалізувати своє виборче право на місцевих виборах, що відбудуться 25 жовтня 2020 року, може кожен.

Перш за все, важливо розуміти, що самоізоляція та COVID-19 не є перешкодою, ви можете проголосувати вдома або за місцем вашого перебування.

Пунктом 12 Порядку здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641, виборцям, які підлягають самоізоляції відповідно до пункту 20 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641 “Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”, рекомендується здійснювати голосування за місцем перебування.

Для цього вам необхідно не пізніше 20:00 год. 23 жовтня подати заяву з доданою довідкою про стан здоров’я. Вона може бути видана лікарем або закладом охорони здоров’я (надається виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма первинної облікової документації №027/о) або витяг з Реєстру медичних записів, записів про направлення та рецептів в електронній системі охорони здоров’я).

У подальшому дільничною виборчою комісією буде ухвалено рішення щодо включення громадян до витягу із списків виборців для голосування за місцем їх перебування.

Пацієнти, які хворіють на COVID-19 та перебувають у лікарні, зможуть проголосувати безпосередньо там. У день виборів до них приїдуть мобільні бригади. У разі, якщо у виборця є симптоми грипу, він може проголосувати на дільниці в окремій кабінці.

Звертаємо вашу увагу, що заява має бути написана власноруч у довільній формі з проханням голосування за місцем перебування та передана до виборчої дільниці іншими особами або ж поштою. Такий же алгоритм голосування у спеціальних виборчих дільницях, утворених у стаціонарних закладах охорони здоров’я.

Для виборців, у яких буде виявлено підвищення температури тіла понад 37,2 °С або симптоми респіраторних захворювань, у приміщенні для голосування на кожній з виборчих дільниць буде облаштована відокремлена кабіна та скринька для голосування.

Ковельський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги