назад

Гаджет ледь не коштував свободи неповнолітньому Івану

Іван болісно відреагував на появу в сім’ї нового чоловіка. Стосунки в родині були досить напруженими, але пан Микола намагався налагодити відносини з дітьми пані Олени, матері Івана. Хлопець намагався навіть маніпулювати чоловіком, чекаючи на подарунки у відповідь на гарне ставлення до нього.

Одного дня Іван попросив собі новенького телефона, але родина не мала фінансової можливості його придбати. Іван відчував несправедливість та образу, але сказати про це вголос не наважився. Єдине, що хлопець вигадав зробити, – це викрасти телефон пана Миколи. Чоловік звернувся до поліції.  Через декілька днів хлопець зізнався, що це вчинив він, але його дії вже були кваліфіковані органами досудового розслідування як таємне викрадення чужого майна (частина 1 стаття 185 Кримінального кодексу України).

Хлопець повернув телефон пану Миколі, адже сам злякався власного імпульсивного вчинку, адже був дуже ображений на родину. Іван сам не міг розуміти, що сталося та як він вчинив крадіжку. Враховуючи те, що хлопець щиро розкаявся та те, що він вперше вчинив кримінальне правопорушення, прокурор запропонував йому взяти участь в Програмі відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення. Неповнолітній та  його мати погодились. Надав згоду на участь у програмі відновлення і потерпілий пан Микола.

Отримавши від прокурора заяви сторін про участь у пілотному проєкті, Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях прийняв рішення про застосування програми відновлення та призначив адвоката-медіатора. Психолог громадської організації «Взаємодія», з яким Регіональний центр уклав Меморандум про співпрацю, зустрівся з неповнолітнім та його матір’ю, виявив проблемні моменти в родині та сприяв налагодженню ситуації та покращенню відносин. Враховуючи рекомендації психолога, медіатор провів декілька зустрічей зі сторонами, за наслідками яких було підписано угоду про застосування програми. Іван вибачився перед паном Миколою та примирився з ним, відносини в родині покращились. Івану було запропоновано відвідувати гурток з настільного тенісу. Щоправда, через певні сімейні обставини хлопець поки що не має можливості його відвідувати. Але у майбутньому він обовязково скористається цією пропозицією.

Враховуючи результати участі Івана в програмі відновлення для неповнолітніх, рішенням суду неповнолітнього звільнено від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального проступку.

З рішенням можна ознайомитись а посиланням

https://reyestr.court.gov.ua/Review/100661780