назад

Миттєва спокуса ледь не зруйнувала життя підлітка

Коли ми збираємось на відпочинок, то плануємо отримати безліч нових вражень, проте не завжди вони стають позитивними.  Неприємністю закінчився відпочинок Сашка (ім’я вигадано) з товаришами на пляжі у Запоріжжі.

 

Поки Він з друзями купався в річці, інший хлопець, не гаючи часу, викрав його телефон, який залишився з іншим речами на березі.  На щастя Сашка, поряд відпочивали небайдужі люди, які підняли галас та привернули увагу відпочиваючих. Єдине, що вирішив зробити хлопець, це тікати, прихопивши чужий телефон, зважаючи на те, що поряд розташована зупинка громадського транспорту, хлопець швидко зайшов до автобусу та зник.

Та автобус не встиг далеко від’їхати, на щастя Сашка, поруч патрулювала поліція, яка швидко наздогнала транспортний засіб, на якому намагався втекти неповнолітній крадій, та затримала викрадача. Ним опинився неповнолітній Андрій (ім’я вигадане), який піддався миттєвій спокусі та заволодів чужим майном. Відразу Андрій вибачився перед Сашком та визнав свою провину.

Враховуючи, що кримінальне правопорушення скоєно вперше, заподіяна матеріальна шкода була відшкодована (повернено телефон), Андрій отримав можливість стати учасником Програми відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення.

Завдяки участі у зазначеній програмі сторони змогли примиритися.

Андрій під час участі у Програмі відновлення отримав змогу пройти курс психокорекційної програми з досвідченим психологом, що сприяло позитивним змінам у поведінці неповнолітнього, формуванню навичок самоконтролю  та розвитку комунікативних здібностей.

Щире каяття у вчиненому проступку та визнання власної провини сприяли звільненню судом Андрія від кримінальної відповідальності.

Участь у програмі відновлення дала хлопцю можливість змінити себе та усвідомити, що відповідальність за скоєну крадіжку могла коштувати йому нормального життя.