назад

На Хмельниччині клієнтці бюро допомогли довести право на пенсію по втраті годувальника

Жінка, яка звернулася до Славутського бюро правової допомоги, яке є відділом Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, розповіла, що після смерті чоловіка залишилася без основного джерела засобів для існування. Пенсія покійного чоловіка, військового пенсіонера, була вдвічі більшою за пенсію дружини. Ці кошти жінка витрачала на оплату комунальних послуг, одяг, продукти харчування, ліки та інші потреби, тож після смерті чоловіка заявниця просила допомоги юристів для призначення їй пенсії по втраті годувальника.

Як пояснили клієнтці в бюро, для отримання пенсії у разі втрати годувальника відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» їй необхідно було встановити факт перебування на утриманні чоловіка. Щоб довести цей юридичний факт, юристи місцевого центру рекомендували жінці звернутися із заявою до суду. Представляти інтереси клієнтки доручили адвокатові Олександру Андрієвському.

Під час судового розгляду справи адвокат наголосив, що заявниця перебувала на постійному утриманні чоловіка, адже з його пенсії подружжя оплачувало більшість своїх побутових потреб. Аргументи адвоката підтверджували  довідки з управління Пенсійного фонду, міської ради та житлово-комунального об’єднання.

Суд врахував наведені адвокатом аргументи та вирішив задовольнити заяву, встановивши факт перебування жінки на утриманні її померлого чоловіка.

Справа №682/1014/20.