назад

На Одещині адвокатка системи БПД допомогла особі з інвалідністю списати безнадійну дебіторську заборгованість за комунальні послуги для оформлення субсидії

До Третього одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася громадянка Р. та повідомила, що у зв’язку з тим, що вона довгий період перебувала на лікуванні, в неї виникла заборгованість за оплату комунальних платежів, що унеможливлює отримання нею субсидії.

Жінка мешкає у приватизованій квартирі разом з донькою та трьома неповнолітніми онуками. За 2012 – 2014 роки на її особовому рахунку утворилась заборгованість за оплату житлово-комунальних послуг, у зв’язку з тим, що вона важко хворіла та знаходилась на лікуванні в Одеській онкологічній клініці, після чого їй також встановлено другу групу інвалідності. У зв’язку з виниклою заборгованістю вона не може оформити субсидію, на котру вона претендує, тому просить списати с особового рахунку дебіторську заборгованість у розмірі 4200,00 грн.

Адвокатка Антоніда Дергачева, яка співпрацює з центром, склала позовну заяву до суду та в подальшому представляла інтереси громадянки Р. в суді.

04 червня 2018 року Суворовський районний суд м. Одеси виніс рішення, яким повністю задовільнив позовні вимоги гр. Р. (з текстом рішення можна ознайомитись за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/Review/74828641).

Центр висловлює щиру подяку Антоніді Дергачевій за плідну співпрацю!

Для отримання юридичних консультацій та роз’яснень, а також складення процесуальних документів чи представництва інтересів в суді можна звертатися до Третього одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Одеса, вул. Отамана Головатого, 1. Телефон: (048) 793-14-20; (048) 723-19-29.

 

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103. 

Довідково:

Безнадійна дебіторська заборгованість – поточна дебіторська заборгованість, щодо якої існує впевненість про її неповернення боржником або за якою минув строк позивної давності.

Строк позовної давності – це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою захисту своїх прав та інтересів (ст. 256 ЦКУ). Загальна позовна давність — три роки, але в окремих випадках закон може встановлювати інший, спеціальний строк позовної давності (ст. 258 ЦКУ).

Позовну давність починають відміряти з дня, коли особа дізналася або могла дізнатися про порушення свого права. Простіше кажучи, якщо дату погашення дебіторської заборгованості встановлено договором, а боржник не виконав своїх обіцянок, починаємо відлічувати строк позовної давності від дня, коли минув договірний строк для погашення зобов’язань. Коли дати погашення боргу не встановлено, перебіг строку позовної давності починається з дня, коли в кредитора виникає право висунути свої вимоги боржнику (ч. 5 ст. 261 ЦКУ).