назад

На Рівненщині учасник бойових дій судився з військовою частиною. Представляла його інтереси фахівчиня Костопільського бюро правової допомоги

Протягом багатьох  років війни на Сході України, учасники бойових дій продовжують захищати територіальну цілісність нашої держави  від збройної агресії, не шкодуючи ані здоров’я, ані власного життя. За їхню самопожертву та героїзм, держава Україна, зі свого боку  гарантує учасникам бойовий дій ряд соціальних пільг та гарантій. Однак, трапляються випадки, коли військовослужбовцям доводиться відстоювати свої права в суді, навіть, здавалось на найелементарніше – компенсацію за відпустку. Про це наша наступна історія.

В грудні 2019 р.  до відділу “Костопільське бюро правової допомоги” Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги  звернувся Михайло (ім’я змінено) який розповів, що є учасником бойових дій та проходив військову службу в період  з 2015-2019 років.  З 22.07.2019 р. наказом командира військової частини його було звільнено із військової служби в запас, виключено зі списків особового складу частини та позбавлено права на соціальне забезпечення.

В листопаді 2019 р. Михайло звернувся із заявою до командира військової частини з проханням виплатити йому грошову компенсацію за невикористані календарні дні щорічної додаткової відпустки за 2015 – 2019 рр. ,  передбаченої пунктом 12 статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

У відповідь, пан Михайло отримав повідомлення, що така компенсація не нараховувалася та не виплачувалася, а підстав для нарахування компенсації за не використані дні відпустки немає.

Фахівець бюро Ірина  Коснюк, вислухавши чоловіка, пояснила, що він  має відстоювати свої права, адже бездіяльність командування військової частини  є протиправною та необґрунтованою.

У  зв’язку з чим було вирішено подати до суду позовну заяву про визнання бездіяльності командування військової частини протиправним, що не відповідає Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Отримавши необхідні документи, головний спеціаліст Костопільського  бюро правової допомоги Ірина Коснюк, склала позовну заяву.

Дану справу, розглянуто в порядку загального позовного провадження Рівненським окружним адміністративним судом 13 квітня 2020 р.

Позов Михайла задоволено повністю. Дії військової частини були визнані протиправними, щодо не нарахування та  невиплати

грошової компенсації за невикористану додаткову відпустку за період з 2015 р. по 2019 р., виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення з військової служби.

Рішення суду набрало законної сили.