назад

На зарплатну карту накладати арешт не можна – доводять юристи системи БПД

У вересні минулого року Світлана не отримала заробітну плату, а коли звернулась до бухгалтерії свого підприємства дізналась, що її рахунок заблоковано. У банківській установі жінці повідомили, що рахунки було арештовано на підставі постанови державного виконавця. Тоді Світлана звернулася до державного виконавця з проханням зняти арешт з рахунку. Але той відмовив жінці, пославшись на відсутність доказів того, що це дійсно рахунок заробітної плати .

За допомогою у захисті своїх прав Світлана звернулась до фахівців Синельниківського бюро правової допомоги. Юрист бюро Ніна Кулініч пояснила клієнтці, що рахунки, передбачені для виплат заробітної плати та плати податків, зборів і обов’язкових платежів до Державного бюджету України, є рахунками зі спеціальним режимом:

Тобто на них виконавчою службою відповідно вимог законодавства арешт не накладається, а  виокремлення таких рахунків належить до повноважень виконавчої служби. Згідно ч.4. ст.59, Закону України  «Про виконавче провадження «однією з підстав для зняття виконавцем арешту з усього майна (коштів) боржника або його частини є: отримання виконавцем документального підтвердження, що рахунок боржника має спеціальний режим використання та/або  звернення стягнення на такі кошти заборонено законом», – запевнила жінку правник.

Тому фахівець запропонувала взяти довідку про відкриття рахунку для виплати заробітної плати у банку Світлани та допомогла зі складанням заяви до виконавчої служби про зняття арешту з рахунка . Як результат – арешт з рахунку Світлани було знято, а кошти повернуто власниці.