назад

Надання дозволу на тимчасовий в’їзд (виїзд) дитини на тимчасово окуповану територію України без згоди батька

Часто трапляється так, що подружнє життя, на противагу загальноприйнятому уявлення про любов і повагу, приносить суцільні сварки та непорозуміння.

Так відбулося і в Юлії з Олегом. Після кількох років шлюбу, у якому народився син Михайло, союз розірвано через різні погляди на життя.

Потребуючи допомоги у вирішенні питання щодо отримання дозволу на тимчасовий виїзд свого сина на тимчасово окуповану територію без згоди та супроводу батька, пані Юлія звернулася до Броварського МЦ з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Зважаючи на проведення антитерористичної операції жінка з сином вимушені не тільки покинути своє постійне місце проживання у Донецьку, а й обмежені у поїздках на батьківщину, як на територію, що не підконтрольна українській владі. Переїзд Юлії з Михайлом до Броварів, де вони стали на облік як внутрішньо переміщені особи та проживають у орендованій квартирі дався не легко, а тому їм разом з сином просто необхідно інколи приїздити до близьких родичів, друзів, власного дому.

Із часу розірвання шлюбу батько участі у вихованні сина не бере та не надає йому матеріальної допомоги, усі питання щодо виховання та утримання вирішуються матір’ю самостійно.

Так як у Юлії відсутня інформація стосовно засобів зв’язку, місця реєстрації чи проживання колишнього чоловіка,  вона позбавлена можливості отримати нотаріально посвідчену згоду Олега, що змусило звернутися за допомогою та отримати дозвіл на тимчасовий виїзд дитини через суд.

Броварським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги Мирославі призначено представника – працівницю центру Марину Губську, яка підготувала позовну заяву про надання дозволу на тимчасовий в’їзд (виїзд) дитини на тимчасово окуповану територію України без згоди батька, тобто на переміщення через лінію зіткнення без дозволу та супроводу батька.

Таким чином, вимоги зводилися на отримання дозволу на виїзд не за межі України, а переміщення в межах України.

Діючим законодавством України такі обмеження на пересування громадян України в межах території України не передбачені, а тому Рішенням Красноармійського міськрайонного суду Донецької області позовні вимоги задоволено та надано дозвіл виїзду Михайлу до рідного міста.

З даним рішенням можна ознайомитись за посиланням: https://reyestr.court.gov.ua/Review/90756165.

Справа в ЄДРСР № 235/3830/20.