назад

Навіть помилка в одну літеру може коштувати чотирьох років стажу

Помилки в трудових книжках, на жаль, не рідкість. Через помилку в трудовій книжці (пропущену букву в імені), зроблену 35 років тому, чоловік ледь не втратив пенсію.

 У 60 років Тедеров Валладдін Зуфарович почав збирати документи, необхідні для виходу на пенсію за віком. Однак у трудовій книжці радянського зразка виявив помилку – на першій сторінці ім’я чоловіка вказано російською як «Валаддин» замість «Валладдин». Це дуже збентежило чоловіка, адже у разі відмови управлінням ПФУ зарахувати стаж з трудової книжки, йому доведеться працювати ще принаймні три роки для того, щоб вийти на пенсію за віком. Чоловік є постійним клієнтом Нікольського бюро правової допомоги Маріупольського центру БВПД, тому одразу звернувся до юристів бюро за допомогою.

Фахівчиня Марія Комарова допомогла клієнту скласти письмове звернення до управління ПФУ щодо врахування стажу, зазначеного в трудовій книжці радянського зразка.

Передчуття підтвердились. Ім’я, зазначене в трудовій книжці радянського зразка, не відповідає імені, зазначеному в паспорті. Тому управління ПФУ не може врахувати чотири роки стажу, зазначеного в трудовій книжці радянського зразка, оскільки паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу власника та підтверджує громадянство України.

Запис з помилкою було зроблено в радянські часи, архівні дані не збереглись, а виправити помилку неможливо через відсутність законодавчого регулювання такого питання. Єдиний вихід – звернення до суду.

Клієнт є учасником бойових дій. Згідно із ЗУ «Про безоплатну правову допомогу», він має право на безоплатну вторинну правову допомогу. Юристка підготувала відповідний позов, до якого долучила всі документи, що підтверджували факт належності трудової книжки з іменем «Валаддин» Тедерову Валладдіну.

Суд задовольнив позов в порядку окремого провадження.

Тепер чоловік може звернутись до управління ПФУ для виходу на пенсію за віком.

Коментар юристки Нікольського бюро правової допомоги Марії Комарової:

Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників визначено, що виправляти записи в трудовій книжці можуть виключно роботодавці, які, власне, і припустилися помилки. У зв’язку з тим, що підприємства вже не існує, виправити запис можливо тільки в судовому порядку. У позовній заяві про встановлення факту, що має юридичне значення, необхідно зазначити, який саме факт необхідно встановити та з якою метою, а також надати докази, які можуть підтвердити цей факт. Це може бути свідоцтво про шлюб, паспорт, посвідчення тощо.