назад

Не наближатись менше ніж за 100 метрів до колишньої тещі визначив суд жителю Чортківського району

Фігурантами даної історії став зять та його колишня теща. Через непрості відносини в сім’ї, дочка заявниці ще у 2018 році розірвала шлюб із кривдником. Але вже протягом тривалого часу жінка потерпає від насильства з боку її колишнього зятя, який перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння поводить себе агресивно по відношенню до неї та рідних, а також неодноразово в присутності її малолітніх внуків погрожував їй фізичною розправою та застосовував фізичне насильство. Що ж робити а такій ситуації?

Клієнтка центру вже неодноразово зверталась до органів поліції з заявами про вчинення домашнього насильства її колишнім зятем. Кривдник перебуває на обліку як “Сімейний насильник”, має судимість за ч.2 ст.125 Кримінального кодексу України, а саме спричинення тілесних ушкоджень матері своєї колишньої дружини. Через протиправні дії чоловіка вся сім’я постійно живе в страху.

Громадянка С. звернулась до місцевого центру за правовою допомогою і оскільки відноситься до суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу, для захисту інтересів жінки у суді центром призначено адвоката Павла Печінку.

Керуючись нормами ЗУ «Про запобігання та протидію домашньому насильству», адвокат підготував заяву до суду про видачу обмежувального припису, а саме заборони наближатися менше ніж за 100 метрів до домогосподарства заявниці та здійснював представництво інтересів клієнтки у суді.

Гусятинський районний суд, враховуючи право постраждалої особи на ефективний та невідкладний захист у всіх випадках домашнього насильства, недопущення повторного вчинення протиправних дій, заяву задовольнив та видав обмежувальний припис стосовно кривдника та заборонив наближатись менше ніж за 100 метрів до колишньої тещі.

Згідно з визнаними Україною міжнародними стандартами, насильство в сім’ї виступає грубим порушенням прав людини і посягає на основні соціальні цінності життя людини, честь і гідність, недоторканість і безпеку, власність і приватне життя. Саме Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» став базовим нормативно-правовим актом, що визначив організаційно-правові засади запобігання і протидії домашньому насильству, спрямовані на захист прав і інтересів постраждалих осіб.

Не мовчи про насильство! Право з тобою! Система безоплатної правової допомоги допоможе захиститись!

Єдинийтелефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).